ДПІ у Новокодацькому районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує

11.10.2018 15:15 | Fin.Org.Ua

До уваги платників податків!
 
ДПІ у  Новокодацькому районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області 17 жовтня 2018 року запрошує відвідати          С Е М І Н А Р – ПРАКТИКУМ на тему: «Новації податкового законодавства. Справляння плати за землю для фізичних та юридичних осіб. Орендна плата за земельні ділянки. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Електронні сервіси ДФС України».
Семінар відбудеться за адресою: м. Дніпро, вул. Театральна, 1а. Початок семінару: о 10-00 годині.
                Вхід вільний
Реєстрація та довідки за телефоном: 34-28-77 (ДПІ у Новокодацькому районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області,               вул. Театральна, 1а)
 
В який термін необхідно сплатити оскаржені у судовому порядку суми грошового зобов’язання
ДПІ у Новокодацькому районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 – 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов’язання платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (абзац четвертий п. 56.18 ст. 56 ПКУ).
Статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України від 06 липня   2005 року № 2747-IV із змінами та доповненнями визначено, що рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Отже, платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції, за їх наявності, протягом 10 календарних днів, наступних за днем набрання судовим рішенням законної сили.
 
Заходи щодо легалізації тіньової зайнятості населення
ДПІ у Новокодацькому районі м.Дніпра постійно ведеться робота щодо захисту прав громадян, у зв’язку з тіньовою зайнятістю населення, задля легалізації трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками. Для цього на рівні району створено відповідну робочу групу.
Впродовж поточного року постійно проводяться  семінари, співбесіди та заслуховування керівників і головних бухгалтерів підприємств регіону з питання нарахування та виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімального рівня, та легалізації найманих працівників.
Нелегальна зайнятість та заробітна плата - це повна соціальна незахищеність працюючих, а також недоотримані податки та збори, які наповнюють бюджет. Щоби скоротити навантаження щодо сплати належних платежів до бюджету роботодавці приймають працівників за цивільно-правовими угодами, а вони погоджуються на будь-які умови працевлаштування, аби тільки отримати робоче місце. Про кількість працівників, які взагалі ніяк не оформлені, можна тільки здогадуватися.
Надзвичайно важливим напрямком у діяльності податкової служби  була і залишається боротьба за гідну заробітну плату, своєчасність її виплати та сплати податкових платежів.
Особлива увага  приділяється оформленню належним чином трудових угод при   використанні найманих працівників. Періодично в місцях масової торгівлі та на ринках проводиться інформування суб’єктів підприємницької діяльності у вигляді оголошень буклетів, пам’яток, в яких розглядаються питання належного оформлення трудових угод з найманими працівниками.
Постійно здійснюється моніторинг рівня виплати заробітної плати найманим працівникам підприємствами та установами та проводяться заслуховування керівників підприємств, які відносяться до групи ризикових.
 
До уваги платників єдиного податку
ДПІ у Новокодацькому районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно з пп. 5 п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі анулювання реєстрації платника ПДВ у порядку, встановленому розділом V ПКУ, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 відсотків (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ.
Отже, платник єдиного податку третьої групи, який з початку року обрав ставку єдиного податку у розмірі 3-х відсотків, що передбачає сплату ПДВ, та якому протягом звітного кварталу було анульовано реєстрацію платника ПДВ, застосовує у такому звітному кварталі ставку єдиного податку у розмірі 3-х відсотків та не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу зобов’язаний подати заяву щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5-ти відсотків, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, або заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування.
Оскільки нормами глави 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV ПКУ не передбачено окремого терміну подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування після закінчення терміну, передбаченого пп. 5 п. 293.8 ст. 293 ПКУ, то платник єдиного податку третьої групи, якому анульовано реєстрацію платника ПДВ, всередині останнього місяця кварталу або в останні дні кварталу, буде перебувати на спрощеній системі оподаткування та застосовувати ставку єдиного податку у розмірі 3-х відсотків у кварталі, в якому анульовано реєстрацію платника ПДВ, та у наступному кварталі, в якому у визначені ПКУ строки, буде подано заяву щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5-ти відсотків або заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування.
 
Про новітню систему «Електронний чек»
ДПІ у Новокодацькому районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що система «Електронний чек», яка реалізується у рамках пілотного проекту Державної фіскальної служби, має на меті здійснення позитивних змін у ланці «підприємець - споживач».
За словами, начальника відділу обслуговування платників Тетяни Тесленко, сутність новації полягає у запровадженні альтернативного технологічного рішення у сфері реєстрації розрахункових операцій в галузі торгівлі, - без застосування традиційних реєстраторів розрахункових операцій, натомість у практику впроваджується електронний додаток до смартфона, який і буде виконувати функцію реєстратора розрахункових операцій.
Нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони), без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.
Нова система може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм. Вона передбачатиме програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також буде інтегрована з Електронним кабінетом платника.
Всі кейси цієї системи, будуть безкоштовними для її користувачів та не потребуватимуть абонентської плати за користування. Крім того, система e-Receipt працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів.
 
Про актуальні питання оподаткування на семінарі для платників податків
Нещодавно фахівцями ДПІ у Новокодацькому районі м.Дніпра був проведений семінар для бухгалтерів підприємств, установ та організацій, а також фізичних осіб-підприємців.
Присутнім розповіли про нововведення податкового законодавства, законопроектів, адміністрування транспортного податку та інші нововведення.
Також звернули особливу увагу бухгалтерів СГ, підприємств, що від виконання СГ приписів чинного законодавства щодо зазначення у касових чеках РРО коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД напряму залежить зарахування частини акцизного податку  з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування, податку на доходи фізичних осіб, щодо декларування доходів громадян за підсумками 2017 року, про мінімальну зарплату у 2018 році та відповідальність за порушення норм трудового законодавства.
Усі бажаючі отримали друковану продукцію та мали змогу поставити запитання та отримати на них відповіді.
 
У Дніпрі ліквідовано центр мінімізації митних платежів з обігом більше 70 млн. грн.
Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2015-2018 років було проведено зовнішньоекономічних операцій на суму понад 70 млн. грн.
У рамках розслідування кримінального провадження за ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які, використовуючи підконтрольні транзитно-конвертаційні підприємства, у т.ч. компанії – нерезиденти, розробили та використовували для своїх клієнтів схему мінімізації сплати митних платежів та податків, штучного заниження митної вартості імпортованих товарів (труби безшовні круглого поперечного перерізу зі сталі та полімери етилену в первинних формах) та їх подальшої легалізації.
Для митного оформлення металопродукції фігуранти створили низку підприємств-імпортерів, використовуючи реквізити яких уклали зовнішньоекономічні контракти з підприємствами-нерезидентами, зареєстрованими в Китаї, РФ та Азербайджані на постачання вказаних товарів. У подальшому було організовано ввезення на митну територію України ТМЦ з підміною документів (імпортні контракти, інвойси, сертифікати якості та інші), до яких вносили недостовірні відомості щодо вартості, ваги та хімічного складу імпортованої продукції.
Надалі на власних та орендованих виробничих потужностях на труби наносили ізоляційне покриття та виконували інші технологічні процеси. Виготовлену таким чином продукцію легалізовували, відвантажуючи від імені фіктивних СГД підприємствам газо- та нафтовидобувної промисловості.
При оформленні вантажів на експорт організатори ЦММП використовували печатки підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в країнах з пільговим оподаткування, занижуючи вартість продукції та залишаючи фактичні прибутки на підконтрольних підприємствах нерезидентах.
Загальний обсяг зовнішньоекономічних операцій підприємств вказаної групи у 2015-2018 роках склав понад 70 млн. грн.
За результатами обшуків, проведених в офісних, виробничих та складських приміщеннях, які використовувалися фігурантами, вилучено 8 печаток підконтрольних компаній (у т.ч. нерезидентів), 49,9 тис. грн. готівкою, первинні фінансово-господарські документи, документи бухгалтерського, податкового обліку та документи зовнішньо - економічної діяльності, що підтверджують злочинну діяльність, а також документацію щодо відвантаження товарів, руху автотранспортних засобів, використання виробничих потужностей та ін.
Триває слідство.
 
Співробітник податкової міліції м. Дніпра завоював перше місце з пауерліфтингу
7 жовтня 2018 року в Дніпрі пройшов відкритий чемпіонат України з пауерліфтингу WPA 2018. Чемпіонат проводиться щорічно і цього року учасники змагалися  вже за 8-й Кубок України з пауерліфтингу та окремих рухів федерації WPA.
Організатори докладають максимум зусиль для того, щоб залучити максимальну кількість спортсменів. Цього разу зібралися спортсмени з усіх областей країни, в тому числі і Костянтин Барков, який представляв податкову міліцію міста Дніпра.
У нелегкому протистоянні, в дисципліні «жим штанги лежачи» Костянтин Барков взяв вагу 175 кг, що дозволило йому завоювати почесне перше місце у рамках цих змагань.
 
Економічний ефект від роботи податкової міліції за січень-вересень 2018 року перевищив 10 млрд. грн.
За результатами січня-вересня 2018 року економічний ефект від роботи податкової міліції склав 10,1 млрд. грн.
Зокрема, протягом 9 місяців поточного року упереджено розкрадання 2,7 млрд. грн. ПДВ, вилучено з незаконного обігу 4,3 млрд. грн. грошових коштів та майна, а також відшкодовано бюджету грошовими коштами 3,1 млрд. грн., що на 5,8% перевищує аналогічний показник січня - вересня 2017 року.
У тому числі в рамках кримінальних проваджень відшкодовано 1,6 млрд. грн. завданих збитків, що перевищує аналогічний показник минулорічного періоду на 6,8%, виявлено 50 конвертаційних центрів, з вигодонабувачів яких стягнуто 704 млн. грн. (на 2,9% більше, ніж у відповідному періоді минулого року).
 
Податковою міліцією Офісу ВПП забезпечено відшкодування бюджету більше 608 млн. грн. несплачених обов’язкових платежів
Завдяки діям співробітників податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС компанія, яка умисно ухилилася від сплати більше 608 млн. грн. обов’язкових платежів, відшкодувала бюджету завдані збитки.
На початку жовтня поточного року судом розглянуто кримінальне провадження, яке у липні закінчено слідчими Офісу великих платників податків ДФС під процесуальним керівництвом прокурорів Генеральної прокуратури України, за підозрою головного бухгалтера одного з державних підприємств - великих платників податків, яке на території Дніпропетровській області здійснює видобуток та переробку корисних копалин, в умисній несвоєчасній сплаті до бюджету обов’язкових платежів в сумі понад 608 млн. грн.
Встановлено, що головний бухгалтер вказаної компанії впродовж 2016-2018 років, маючи на рахунках підприємства суму коштів, достатню для погашення заборгованості, умисно ухилився від сплати до бюджету обов’язкових платежів.
Враховуючи, що завдані державі збитки відшкодовані у повному обсязі, судом звільнено підозрюваного від кримінальної відповідальності.
 
Олександр Власов: Зробити митницю швидкою, з розумними та простими рішеннями – завдання влади, бізнесу та суспільства
У рамках реформування митного напряму ДФС, побудови нової митниці, яка буде швидкою, автоматизованою та відповідати потребам бізнесу, фіскальна служба зацікавлена в експертній підтримці бізнесу. Про це заявив в.о. Голови ДФС Олександр Власов під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні.
Експерти Американської торговельної палати презентували представникам Уряду, ДФС, Міністерства фінансів, народним депутатам бачення бізнес-спільноти щодо Митниці-2020.
За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, запропоноване дослідження є цікавим, змістовним та з конкретними пропозиціями. У свою чергу ДФС чує бізнес та не стоїть на місці, розвиваючи митний напрям. Українська митниця має бути швидкою, ефективною, економічною, з розумними та простими рішеннями для якісного обслуговування як громадян, так і  бізнесу. Це стратегічне завдання – і суспільства, і бізнесу, і влади.
Він також відзначив, що керівні принципи для митної справи в Україні, розроблені бізнесом, співпадають з тими кроками та завданнями, які фіскальна служба визначає для себе у рамках реформування митного напряму.
Так, бізнес пропонує здійснювати реформу митниці за трьома основними напрямами: автоматизація та електронізація митниці, формальності та аналіз ризиків, комунікації з бізнесом.
У свою чергу, як зазначив Олександр Власов, для фіскальної служби електронізація митних процедур є пріоритетом. У ДФС нещодавно було презентовано СМАРТ-митницю, яка застосовуватиме  усі інноваційні методи та технології, постійно оновлюватиметься та вдосконалюватиметься. І підтримка та експертна допомога бізнесу у цьому напрямі є дуже важливими.
Вагомим кроком для спрощення митних формальностей очільник ДФС назвав ухвалення закону щодо впровадження механізму єдиного вікна. Це дозволить оптимізувати всі митні процедури на кордоні та спростити бізнесу проходження митного контролю. Загалом на сьогодні частка вантажів, що підлягає видам державного контролю і оформлюється за принципом «єдиного вікна», складає 89% від загальної кількості митних оформлень.
Важливим принципом нової митниці бізнес також назвав застосування митного пост-аудиту, що є інструментом спрощення міжнародної торгівлі.  За словами Олександра Власова, для фіскальної служби це питання є актуальним, оскільки законопроект щодо митного пост-аудиту знаходиться на розгляді у парламенті і ефективно налагодити цю систему можна виключно за рахунок законодавчих змін.
Очільник ДФС також розповів, що в ДФС існує окремий підрозділ, який здійснює розгляд скарг. Саме створення такої структури у митному напрямі бізнес назвав як один з кроків побудови ефективної комунікації з бізнесом.
На сьогодні до процедур оскарження вже залучаються платники податків, асоціації, які присутні при розглядах скарг. Вони дають свої зауваження та пропозиції, які ДФС враховує при винесенні рішення.
«Ми зацікавлені у діалозі з бізнесом щодо розбудови української митниці. Ми рухаємося в одному напрямі, наші цілі та плани співпадають – і це є головним в нашому спільному прагненні зробити митницю сучасною, автоматизованою, відкритою для чесного бізнесу та ефективною у протидії митним правопорушенням», – наголосив Олександр Власов.
 
Олександр Власов: У жовтні роботодавці активно почали реєструвати найманих працівників
На виконання доручення Уряду щодо перевірок суб’єктів господарювання – забудовників та пов’язаних з ними осіб до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на жовтень 2018 року додатково включено 78 суб’єктів господарювання  – юридичних осіб. Обсяг їх доходів становить 14,6 млрд грн. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
За його словами, загалом до плану-графіка проведення перевірок на 2018 рік  включено 365 суб’єктів з обсягами доходів за 2017 рік 50,9 млрд грн. З них 147 суб’єктів господарювання перевірятимуться у IV кварталі 2018 року, у тому числі й зазначені 78 забудовників.
«Також ДФС ідентифіковано 25 компаній з управління активами, які задіяні у діяльності суб’єктів будівельного ринку. Наразі триває процедура їх відбору та включення до плану-графіку документальних перевірок», - зазначив Олександр Власов.
Крім того, тільки протягом 5 днів жовтня підприємства, які здійснюють будівництво житлових і нежитлових приміщень, повідомили про 4283 найманих осіб (проти 1650 за 5 днів вересня).
Як зазначив очільник ДФС, подібна тенденція до легалізації праці найманих осіб спостерігається і в інших галузях економіки.
Так, підприємствами, які займаються роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами за 5 днів жовтня поточного року було подано повідомлення про 12 441 найману особу (за 5 днів вересня цей показник становив 3461). А підприємства ресторанної галузі за цей період повідомили про 8085 нових працівників (проти 1611 за 5 днів вересня).
«За результатами активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи з роботодавцями та громадськістю щодо недопустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення трудових відносин за 5 робочих днів жовтня 2018 року вже подано 92,7 тис. повідомлень про прийняття на роботу 169,5 тис. найманих осіб. Це становить 35,1% від кількості працевлаштованих у вересні», - підкреслив Олександр Власов.
За вересень поточного року роботодавцями подано до органів ДФС 238,8 тис. повідомлень про прийняття на роботу 482,7 тис. найманих працівників.
Варто відзначити, що в рамках операції «Будівельник», яка розпочалася у листопаді минулого року, оперативними підрозділами Державної фіскальної служби сформовано переліки суб’єктів будівельної галузі в розрізі регіонів, що відображають 1 121 об’єкт нерухомого майна із зазначенням адрес місцезнаходження для відпрацювання в межах чинного законодавства.
 
На електронні ресурси ДФС здійснюються кібератаки
08.10.2018 починаючи з 18 год. 00 хв. на зовнішню віртуальну адресу ІТС «Електронний кабінет» в мережі Інтернет (cabinet.sfs.gov.ua, ІР-адреса 217.76.198.152) та 09.10.2018 починаючи з 09 год. 00 хв. на зовнішню віртуальну адресу ІТС «Офіційний веб-портал ДФС України» (sfs.gov.ua, ІР-адреса 217.76.198.157) була зафіксована велика кількість запитів, що спричинило збільшення навантаження на центральний процесор мережевого екрану (до 100%) та призвело до його нестабільної роботи.
Провайдером було ідентифіковано кібератаку на відмову в обслуговуванні (Denial of service attack, DoS attack) та застосовано механізм захисту від атаки.
Зазначене кібер-втручання призвело до недоступності ресурсів ІТС «Електронний кабінет» та ІТС «Офіційний веб-портал ДФС України»  деяким користувачам в мережі Інтернет.
Відповідно до Порядку взаємодії органів виконавчої влади з питань захисту державних інформаційних ресурсів ДФС невідкладно було поінформовано Адміністрацію держспецзв’язку про випадки DoS-атак.
Просимо вибачення за тимчасові незручності.
 
За матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки ДФС розпочато 219 кримінальних проваджень щодо працівників фіскальної служби
Підрозділами внутрішньої безпеки ДФС значна увага приділяється протидії вчиненню громадянами провокаційних дій стосовно працівників фіскальної служби.
Так, у поточному році за матеріалами підрозділів ГУВБ розпочато 20 кримінальних проваджень стосовно осіб, які підбурювали посадовців ДФС до корупційних дій шляхом надання пропозиції неправомірної вигоди у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків (ст. 369 КК України).
Найефективніше в цьому напрямі спрацювали працівники внутрішньої безпеки у Закарпатській області, за матеріалами яких розпочато 11 кримінальних проваджень.
Зараз у ДФС відбувається процес реформування підрозділів внутрішньої безпеки. Основною метою є вдосконалення та запровадження дієвої системи протидії корупції в органах ДФС з урахуванням напрямів її діяльності у податковій та митній сферах, яка передбачає надання відповідних юридично-правових повноважень.
Ключовими факторами побудови такої ефективної системи є запровадження нових методів профілактики та попередження корупційних проявів, усунення передумов корупції, правове регулювання та організація дієвого відомчого контролю, удосконалення взаємодії з відповідними державними та правоохоронними органами щодо запобігання та протидії корупції в органах ДФС.
Крім того, підрозділами внутрішньої безпеки ДФС продовжується робота, спрямована на виявлення та документування протиправної діяльності працівників органів ДФС.
З початку 2018 року за матеріалами підрозділів ГУВБ розпочато 219 кримінальних проваджень за фактами вчинення посадовими особами фіскальної служби корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності.
Так, за фактами «хабарництва» (ст. 368 КК України) найбільше кримінальних проваджень зареєстровано у м. Києві, Херсонській, Рівненській, Львівській (по 4 факти) та у Дніпропетровській (3) областях.
За фактами зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 КК України) найчастіше злочини скоювалися працівниками органів ДФС у Закарпатській, Львівській, Чернігівській (по 9 фактів) та у Дніпропетровській (14) областях.
Крім зазначеного, упродовж 2018 року стосовно посадових осіб органів ДФС за матеріалами ГУВБ складено та направлено до суду 164 протоколи за фактами скоєння правопорушень, пов’язаних із корупцією. Переважна більшість – за несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
До адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи.
 
Олександр Власов провів телефонну розмову щодо вирішення ситуації з чергами у пунктах пропуску на українсько-польській ділянці державного кордону України
З метою врегулювання ситуації з чергами у пунктах пропуску для автомобільного сполучення, розташованих на українсько-польській ділянці державного кордону України, ДФС вживає ряд заходів.
Керівникам Львівської та Волинської митниць наголошено на особистій відповідальності за стан справ у пунктах пропуску та взяття під контроль виконання умов Меморандуму між контрольними органами України та Республіки Польща про виникнення надзвичайних ситуацій на українсько-польському кордоні за період однієї зміни.
В.о. Голови ДФС Олександр Власов провів телефонну розмову з керівником митного відомства – заступником Державного секретаря Міністерства фінансів Республіки Польща – заступником Керівника Національної адміністрації доходів Республіки Польща Петром Вальчаком. Українська та польська сторони домовились про проведення ряду заходів для врегулювання ситуації з чергами і проведення в найкоротший термін особистої зустрічі в одному з пунктів пропуску для автомобільного сполучення на українсько-польській ділянці державного кордону. Крім того, сторони домовилися про налагодження взаємодії між керівниками митниць по обидві сторони кордону у рамках Меморандуму, щоб мінімізувати проблемні питання при проходженні контролю.
«Ми заявляємо про готовність в будь-якому форматі повернутися до цієї теми, адже це вплине на збільшення товарообігу між нашими країнами. Тому ми пропонуємо повернутися до встановлених кількісних показників і активно використовувати інструментарій Меморандуму», - наголосив під час телефонної розмови Олександр Власов.
Окрім цього були обговорені перспективи розвитку спільного контролю та обміну інформацією як механізмів, що сприятимуть прискоренню проходження процедур у пунктах пропуску. Наразі спільний контроль діє в 4 міжнародних пунктах пропуску для автомобільного сполучення: «Устилуг-Зосин» (Волинська митниця ДФС), «Смільниця-Кросценко», «Грушів-Будомєж» та «Угринів-Долгобичув» (Львівська митниця ДФС).
 
У ДФС привітали юристів з професійним святом
З нагоди професійного свята в ДФС привітали працівників юридичного напряму. Сьогодні в органах фіскальної служби працюють майже 1,4 тис. працівників, до обов’язків яких належить правовий супровід діяльності служби, відстоювання інтересів ДФС та держави в цілому в судах.
«Сьогодні немає такої сфери діяльності, державного органу чи підприємства, які б обходилися без юридичної допомоги. Усвідомлення відповідальності та примноження традицій вашої професії є запорукою формування фахівців високого рівня, здатних вирішувати економічні та інші проблеми сьогодення», – наголосив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
За його словами, завдяки фаховому рівню юристів служби останнім часом спостерігається тенденція до зменшення кількості справ за участі органів ДФС, натомість суми позовних вимог по них збільшуються.
Так, на сьогодні на користь органів ДФС вирішено понад 60% від загальної кількості розглянутих судами справ. До бюджету з початку року надійшло майже 2 млрд грн. за результатами розгляду судових справ на користь ДФС.
Крім того, завдяки зусиллям працівників юридичного напряму служби створено ефективний механізм оскарження висновків комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкових накладних або про відмову в такій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Завдяки цьому кількість скарг зменшилась на 46%, що свідчить про позитивні зміни в роботі СМКОР та відповідно зменшення навантаження на платників податків.
«Ми розуміємо, що відстоювання у судах інтересів держави – це справа репутації та іміджу служби. І це одне з ключових завдань ДФС. Тому робимо все можливе для залучення фахових юристів до наших лав», – підкреслив Олександр Власов.
З нагоди свята найкращих працівників юридичного напряму було відзначено за професійні досягнення та успіхи у роботі. 
 
У вересні платникам відшкодовано 12,4 млрд грн ПДВ
У вересні поточного року на рахунки платників відшкодовано найбільшу у цьому році суму податку на додану вартість – 12,4 млрд грн. При цьому середньомісячна сума відшкодування ПДВ у 2018 році складає 10,8 млрд грн.
Відшкодована у вересні сума ПДВ на 28%, або на 2,7 млрд грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. У вересні 2017 році сума відшкодування складала 9,7 млрд гривень.
Загалом за 9 місяців 2018 року платникам було повернуто 97,6 млрд грн податку на додану вартість, що на 11,5%, або на 10 млрд грн. більше за відповідний період минулого року. У січні-вересні 2017 року платникам було повернуто 87,6 млрд грн.
Зросла на 1,1 млрд грн., або на 11,3% порівняно з 9 місяцями 2018 року і середньомісячна сума відшкодування ПДВ. Якщо протягом січня-вересня 2017 року платникам щомісяця в середньому повертали 9,7 млрд грн., то вже у 2018 році цей показник склав 10,8 млрд грн.
За результатами камеральних перевірок з початку року відшкодовано 86% заявлених до повернення сум ПДВ.
Динаміка зростання відшкодованих сум податку на додану вартість зберігається вже кілька років. Якщо протягом січня-вересня 2016 року платникам повернуто 63,7 млрд грн, а за результатами року - 94,4 млрд грн, то вже у відповідному періоді 2017 року 86,7 млрд грн., а протягом 2017 року цей показник склав 120,1 млрд гривень.
Нагадаємо, що на сьогодні відсутні будь-які можливості для маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ, оскільки весь процес автоматичний та прозорий.
 
ДФС та представники митних органів країн-членів ГУАМ підписали Протокол про взаємодію щодо боротьби з митними правопорушеннями
Україна, Грузія, Азербайджан та Молдова як члени Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ) виходять на новий рівень у протидії митним правопорушенням. Сьогодні у Кишиневі (Республіка Молдова) представники митних органів цих країн підписали Протокол про взаємодію у сфері боротьби з митними правопорушеннями, пов’язаними з переміщенням товарів повітряним транспортом через державні кордони держав-членів ГУАМ. Від України документ підписав в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
«Це новий етап співпраці митних органів країн ГУАМ у захисті наших кордонів від нелегального переміщення товарів. Ми вже співпрацюємо з нашими колегами  у напрямі обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через кордони країн ГУАМ. Однак все частіше для незаконних перевезень використовується повітряний транспорт, і підписаний документ дозволить нам скоординувати дії щодо упередження таких порушень», – наголосив в.о. Голови ДФС Олександр Власов.
Відповідно до Протоколу Україна, Грузія, Молдова та Азербайджан визначать уповноважені підрозділи, які обмінюватимуться інформацією щодо осіб, які готують, здійснюють або здійснили правопорушення, пов’язані з незаконним переміщенням товарів повітряним транспортом, та товари, що переміщуються фізичними або юридичними особами цим видом транспорту з порушенням митного законодавства будь-якої з країн-членів ГУАМ.
Інформація, якою обмінюватимуться сторони матиме конфіденційний характер та використовуватиметься виключно у рамках дії цього Протоколу.
Такий інформаційний обмін дозволить підвищити ефективність  боротьби з правопорушеннями у митній сфері, уникнути економічних збитків країн ГУАМ, які завдаються через порушення митних правил при ввезенні  товарів. Крім того, це стане ще одним кроком для розширення митного співробітництва у рамках ГУАМ.
На сьогодні Україна та інші країни-члени ГУАМ вже здійснюють обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через кордони цих країн. Так, наприклад, вантаж проходить митне оформлення в Азербайджані, країною отримувачем є Україна. Ще до того, як вантаж виїхав з країни відправника, український митник знає про цей вантаж все: від номенклатури до ваги. При проходженні митного контролю залишається тільки звірити дані.
Також застосовується взаємне визнання окремих результатів митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, що переміщуються через кордон країн ГУАМ. Наприклад, якщо митник Грузії завершив контроль і оформив вантаж, то митники інших трьох країн-учасниць ГУАМ мають визнати цей контроль. На митну територію такий вантаж допускається без додаткових перевірок.
Крім того, представники ДФС беруть участь у засіданнях робочих груп щодо протидії корупції та відмиванню грошей, боротьби з тероризмом, організованою злочинністю та розповсюдженням наркотиків, боротьби з торгівлею людьми та нелегальною міграцією тощо. 
Нагадаємо, що ГУАМ – це міжнародна регіональна організація, яка об’єднує чотири держави Грузію, Україну, Азербайджанську Республіку та Республіку Молдова.
ГУАМ створено у 1997 році для сприяння розвитку торгівельно-економічних відносин між країнами-учасницями.
 
Економічний ефект від роботи податкової міліції за січень-вересень 2018 року перевищив 10 млрд грн
За результатами січня-вересня 2018 року економічний ефект від роботи податкової міліції склав 10,1 млрд грн.
Зокрема, протягом 9 місяців поточного року упереджено розкрадання 2,7 млрд грн ПДВ, вилучено з незаконного обігу 4,3 млрд грн грошових коштів та майна, відшкодовано бюджету грошовими коштами 3,1 млрд грн, що на 5,8% перевищує аналогічний показник січня - вересня 2017 року.
У тому числі в рамках кримінальних проваджень відшкодовано 1,6 млрд грн завданих збитків, що перевищує аналогічний показник минулорічного періоду на 6,8%, виявлено 50 конвертаційних центрів, з вигодонабувачів яких стягнуто 704 млн грн (на 2,9% більше, ніж у відповідному періоді минулого року).
 
ДФС: Наймані працівники мають бути зацікавлені в офіційному оформленні трудових відносин
Боротьба з «тіньовою» зайнятістю та виплатою заробітної плати без оподаткування сьогодні серед пріоритетних напрямів роботи Державної фіскальної служби України. Адже від надходжень до бюджетів за рахунок оподаткування доходів, які отримують громадяни, залежить вчасне фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, оборони, безпеки, культури, забезпечення надання грошової допомоги багатосімейним і малозабезпеченим громадянам та інших виплат соціального напряму.
Крім того, «тіньова» зарплата має негативні наслідки для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Також громадяни втрачають пенсійний стаж та можливість отримання допомоги у разі втрати роботи.
Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес-середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції (за рахунок «тіньової» зарплати занижується собівартість продукції).
Водночас отримання нелегальних доходів призводить до соціального шахрайства – коли громадяни користуються послугами соціального забезпечення, наприклад, отримують субсидії, але не здійснюють жодних відрахувань до бюджету.
Найбільш ризиковими сферами діяльності щодо використання неоформленої зайнятості є будівництво, охоронна діяльність, сільське, лісове, рибне господарства, громадське харчування, сфера послуг, у т.ч. з перевезень вантажів та пасажирів.
Як приклад, на обліку у ГУ ДФС в Одеській області перебуває приватне підприємство, яке працює у сфері ресторанного бізнесу та надає послуги мобільного харчування.
Відповідно до звітних даних підприємство здійснювало господарську діяльність у 2-х закладах громадського харчування та використовувало працю 3 найманих осіб, одним з яких є директор.
Однак за  результатами проведення фіскальною службою фактичної перевірки підприємства було виявлено ще 29 робітників, які працювали неофіційно. З цими особами роботодавцю довелося укласти відповідні трудові угоди. Матеріали перевірки направлено до Управління Держпраці в Одеській області.
На Хмельниччині до органів ДФС надійшла інформація про використання підприємцем у одному з швейних цехів праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин.
ГУ ДФС у Хмельницькій області проведено фактичну перевірку за місцем здійснення підприємцем господарської діяльності, під час якої встановлено, що у швейному цеху 17 найманих осіб шили спецодяг (футболки, жилети та термобілизну). При цьому з метою мінімізації відрахувань до бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, трудові угоди з працівниками не укладались.
За результатами перевірки легалізовано працю 17 найманих осіб.
Загалом протягом січня-серпня 2018 року представниками органів ДФС виявлено 5,1 тис. найманих осіб, які працювали без оформлення трудових відносин з роботодавцем.
Зазначаємо, що відповідно до норм трудового законодавства роботодавець має право допустити найманого працівника до роботи після повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу за формою та у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413.
 
З початку року на соціальний захист мешканців Дніпропетровщини надійшло майже 10 мільярдів гривень єдиного внеску
У Дніпропетровській області протягом січня – вересня 2018 року від платників регіону надійшло 9 мільярдів 812,4 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що на 1 мільярд 693,9 мільйонів гривень більше фактичних надходжень трьох кварталів 2017 року. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.
При цьому, лише в вересні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Державного казначейства 1 мільярд 69,9 мільйонів гривень. Порівняно з вереснем 2017 року надходження зросли на 12 відсотків, або на 112,2 мільйонів гривень.
«Своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного» - наголошує Владислав Воінов.
 
ДФС запустила для тестування E-Receipt
ДФС України забезпечено функціонування інформаційної системи E-Receipt – електронний чек, що розробляється службою в рамках реалізації експериментального проекту, розпочатого Міністерством фінансів України (далі – Мінфін) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.
Для тестування пропонується безоплатне клієнтське програмне забезпечення (інсталяційний пакет) для операційних систем Windows та Android, що розміщене за посиланням: http://217.76.198.145 Наступним етапом буде розробка програмного забезпечення для операційної системи IOS.
Для реєстрації кас та касирів у приватній частині «Електронного кабінету» створено електронний сервіс «Експериментальний проект РРО».
Даний сервіс надає можливість платникам обрати із запропонованого списку господарську одиницю, де розміщено касу, пілотний проект, у якому вона візьме участь, та зареєструвати в режимі он-лайн касу та касирів.
Для того, щоб розпочати роботу з касою необхідно відкрити зміну, сформувати електронний чек.
Формування електронного чеку здійснюється за допомогою довідника номенклатури товару, який необхідно заповнити до початку роботи з касою відповідно до інструкції користувача, що розміщена за посиланням: http://217.76.198.145
Інструкція користувача щодо роботи з сервісом в «Електронному кабінеті» розміщена в меню «Допомога».
У разі виникнення питань під час тестування, а також пропозицій (зауважень) щодо роботи електронного сервісу, пропонується надсилати листи на поштову адресу: infozvit@sfs.gov.ua.
За результатами тестування інформаційної системи E-Receipt ДФС буде подано до Мінфіну пропозиції щодо участі у експериментальному проекті у порядку, визначеному постановою КМУ від 13 червня 2018 року № 472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій».
Крім того, ДФС реалізовано і електронний сервіс, який дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук та перегляд фіскального касового чеку, що формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО) , так і електронний фіскальний чек, створений новітніми РРО.
Сервіс знаходиться у відкритій частині «Електронного кабінету», доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.
Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести фіскальний номер РРО дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).
Пошук електронного чека здійснюється за його фіскальним номером та датою. Якщо не знайдено свого електронного чека в системі, необхідно зробити його фото та надіслати за адресою infozvit@sfs.gov.ua. ДФС буде вивчено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи та вжито відповідних заходів.
Довідково: E-Receipt-нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій, що передбачатиме оnline реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.
Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій.
Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в «Електронному кабінеті» як платником, так і покупцем.
Вищевказана інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:  http://sfs.gov.ua/novini/351913.html
 
Послуги з оренди транспортних засобів: визначення місця постачання
Пп. «б» п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.
Відповідно до п. 186.4 ст.186 ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 ст. 186 ПКУ.
Згідно з пп. «ґ» п. 186.3 ст. 186 ПКУ місцем постачання послуг з надання в оренду (лізинг) рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання.
Отже, місцем постачання послуг з оренди транспортних засобів (залізничного, морського, річкового, автомобільного, авіаційного та трубопровідного) є місце реєстрації постачальника таких послуг.
 
Відкрита частина «Електронного кабінету» надає можливість платникам користуватись послугами без ідентифікації особи
 «Електронний кабінет» – це сервіс веб-порталу ДФС України, який надає можливість платнику спілкуватися з фахівцями органів ДФС у режимі реального часу.
Користуватись «Електронним кабінетом» (далі – «Е-кабінет») можуть не лише юридичні особи та фізичні особи – підприємці, але й будь-яка особа, яка бажає отримувати адміністративні послуги, консультації, здійснювати розрахунки з бюджетом, замовляти та отримувати довідки, звітувати в електронному вигляді не виходячи з дому.
Знаходиться «Е-кабінет» на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням саbіnеt.sfs.gov.ua
«Е-кабінет» складається із двох функціональних частин:
? відкрита (загальнодоступна);
? приватна (особистий кабінет).
Користуватись послугами відкритої частини «Е-кабінет» можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).
Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису.
У відкритій частині «Е-кабінету» можна ознайомитись з новинами в оподаткуванні та роботі ДФС України, ознайомитись з бланками податкової звітності та іншими документами, що подаються до фіскальних органів, ознайомитись з договорами про визнання електронних документів. В розділі «Допомога» можна ознайомитись з інструкцією користувача «Е-кабінету». Також у користувачів є можливість (як у відкритій так і у приватній частині «Е-кабінету») повідомити ДФС України про методологічні або технічні помилки у роботі «Е-кабінету».
Сервіс «Календар» надає можливість ознайомлення з податковим календарем (отримання інформації про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання податкової звітності).
Сервіс «Контакти» інформує платників щодо діючих центрів обслуговування платників, їх адрес, телефонів, режиму роботи.
Сервіс «Реєстри» надає можливість ознайомитись з відкритою інформацією з різних реєстрів (загалом 16 розділів, в т.ч. 12 реєстрів):

дані про взяття на облік платників податків;
система обліку публічної інформації;
довідка про відсутність заборгованості;
інформація про реєстратори розрахункових операцій (РРО);
інформація про книги обліку розрахункових операцій (КОРО);
реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;
реєстр неприбуткових установ та організацій;
реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування;
реєстр страхувальників;
реєстр платників єдиного податку;
єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій;
реєстр податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК), реєстрація яких зупинена;
дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального;
дані реєстру отримувачів бюджетної дотації;
дані реєстру платників ПДВ;
реєстр заяв про розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання чи податкового боргу.

 
До уваги платників ЄСВ!
Звертаємо увагу, що відповідно до частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) – роботодавці зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Порядок нарахування і сплати ЄСВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами (далі – Інструкція № 449).
Згідно з п. 11 розділу ІV Інструкції № 449 у разі, якщо останній день строків сплати ЄСВ, зазначених у Інструкції № 449, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄСВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
 
Підсумки роботи слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області та резонансні приклади діяльності
В прес-центрі ІА «МОСТ-Днепр» відбулася прес-конференція на тему: «Підсумки роботи з початку року і резонансні приклади діяльності ДФС Дніпропетровщини» за участі заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області Наталія Письменна.
Вона повідомила, що за результатами роботи за 9 місяців 2018 року до бюджету відшкодовано понад 24 мільйони гривень податків, зборів і обов’язкових платежів у кримінальних виробництвах, направлених до суду. У минулому році за вказаний період було відшкодовано 18 мільйонів гривень.
Впродовж 9 місяців поточного року слідчими слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області проводилось досудове розслідування у 548 кримінальних провадженнях.
«Завдяки діям співробітників податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області було встановлено, що директор одного з місцевих підприємств протягом 2016-2017 років ухилявся від сплати ПДВ, занижуючи фактурну вартість товарів при здійсненні імпортних операцій. А в подальшому ці товари реалізував фізичним особам без відображення в податковій звітності. Такі дії призвели до ухилення від сплати понад 1,2 мільйони гривень ПДВ. Оскільки збитки, завдані державі, відшкодовано в повному обсязі, до суду направлено кримінальну виробництво для звільнення вказаної особи від кримінальної відповідальності», - зазначила Наталія Письменна.
Також, у серпні поточного року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області направлено до суду кримінальну виробництво за підозрою головного бухгалтера одного з теплопостачальних комунальних підприємств Дніпропетровської області за фактом ухилення від сплати податків на суму понад 13 мільйонів гривень.
Встановлено, що вказане підприємство протягом 2017 року ухилялось від сплати податків шляхом включення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість на підстави недостовірних документів. В ході слідства, завдані державі збитки були відшкодовані в повному обсязі», - підкреслила вона.
У напрямку протидії незаконному обігу підакцизних товарів, використання підроблених марок акцизного податку слідчими податкової міліції області в суд за 9 місяців поточного року направлено 19 кримінальних проваджень. Це більш, ніж в два рази проваджень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Викриті нами злочинні групи виробляли і реалізували фальсифіковані горілчані вироби, в тому числі під виглядом відомих світових брендів, як в роздрібній торгівлі, так і через Інтернет. Вилучено обладнання, транспортні засоби, спирт, фальсифіковані лікеро-горілчані вироби на суму     3,5 мільйони гривень.
Наталія Письменна додала, що робота слідчих податкової міліції Дніпропетровської області спрямована не тільки на збір доказів провини осіб в ухиленні від сплати податків, а й на наповнення бюджету.
 
Дніпропетровська митниця ДФС: 15 млрд. 764,9 млн. грн. перераховано до Державного бюджету протягом 9 місяців 2018 року
За 9 місяців 2018 року Дніпропетровська митниця ДФС скерувала до Державного бюджету України митних платежів у сумі 15 764,9 млн. грн., що на 11,2%, або на 1593,8 млн. грн. більше, ніж за 9 місяців 2017 року.
Показник середньоденних надходжень становив 85,2 млн. грн., що на 11,2%, або на 8,6 млн. грн. більше від середньоденних надходжень січня-вересня минулого року.
У вересні 2018 року Дніпропетровською митницею ДФС перераховано до Держбюджету податків та зборів у сумі 1886,1 млн. грн., що на 1,3% або на 24 млн. грн. більше, ніж у серпні 2018 року.
На надходження платежів у січні-вересні вплинуло збільшення податків від митного оформлення вугілля, полі ацетатів, кераміки для металургії, насіння соняшнику.
 
Питання рієлтерської діяльності обговорювалися під час проведення «круглого столу»
За ініціативи Спілки фахівців нерухомості України 09 жовтня поточного року у Дніпропетровській обласній державній адміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Рієлтерство, як впливова інституція розвитку української економіки».
Мета проведення засідання «круглого столу» – об’єднання ринку нерухомості, врегулювання рієлтерської діяльності, підписання меморандуму.
На засіданні розглядалися питання, пов’язані з професійною діяльністю фахівців з нерухомості у регіоні, та відбулося відкриття соціального проекту – Школи Ріелторів «Новая волна» з програмою державного зразка у стінах Дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля.
У заході прийняла участь начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.
Вона зауважила на те, що на сьогодні в Україні створені всі умови для легального ведення бізнесу, у тому числі і у сфері оподаткування.
Рієлтери мають можливість самостійно вибрати спрощену або загальну системи оподаткування. Це дозволяє швидко та легко, як розпочати бізнес з нерухомістю, так і адмініструвати податки.
Для спрощення ведення бізнесу фіскальною службою створено систему електронної звітності.
Для зручності у роботі платників податків створено та функціонує Електронний кабінет, де у реальному часі можна отримати безоплатну консультацію; створити, редагувати, підписувати та надсилати податкову, пенсійну та статистичну звітність до органів ДФС, Пенсійного фонду України та органів статистики, з можливістю звірки наданих відомостей; реєструвати податкові накладні та розрахунків коригування до них; швидко отримати необхідні для ведення діяльності дані тощо.
У своєму виступі Манушак Осипова привітала рієлтерів з їх професійним святом та запросила до взаємовигідної співпраці з фіскальними органами. Це дасть можливість для бізнесу економити час, а для державного і місцевих бюджетів отримати додаткові кошти для розвитку регіонів і держави.
 
З початку року на соціальний захист мешканців Дніпропетровщини надійшло майже 10 мільярдів гривень єдиного внеску
У Дніпропетровській області протягом січня – вересня 2018 року від платників регіону надійшло 9 мільярдів 812,4 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що на 1 мільярд 693,9 мільйонів гривень більше фактичних надходжень трьох кварталів 2017 року. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.
При цьому, лише в вересні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Державного казначейства 1 мільярд 69,9 мільйонів гривень. Порівняно з вереснем 2017 року надходження зросли на 12 відсотків, або на 112,2 мільйонів гривень.
«Своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного» - наголошує Владислав Воінов.
 
Допомога по вагітності та пологах: відображення у формі № 1ДФ
Відповідно до пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включається сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, компенсацій (включаючи суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.
Згідно із Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, сума допомоги по вагітності та пологах відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу «128» як соціальні виплати з відповідних бюджетів.
 
Особливості плати за землю платниками, які проживають у сільській (селищній) місцевості
Відповідно до п. 57.5 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені ПКУ, через установи банків та поштові відділення.
Пунктом 287.5 ст. 287 ПКУ встановлено, що фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів. Форма квитанції встановлюється у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.
Форму квитанції про прийняття податків і зборів, що може використовуватись фізичними особами у сільській (селищній) місцевості для сплати податків і зборів, у тому числі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, через каси сільських (селищних) рад, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 714 «Про затвердження форми Квитанції про прийняття податків і зборів».
 
До уваги платників!
Доводимо до відома платників, що з метою забезпечення належного рівня обізнаності фізичних та юридичних осіб процедурами проведення податкових та митних експертиз, у розділі «Інформація з питань митної справи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу («ЗІР») розміщено інтерактивне посилання «Експертна діяльність у податковій та митній сферах».
 
З 07.11.2018 отримати сертифікати відкритих ключів за довіреністю буде неможливо
Звертаємо увагу платників, що з 07 листопада 2018 року набирає чинності Закон України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги»(далі – Закон № 2155).
Пунктом 2 ст. 22 Закону № 2155 встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.
Таким чином, починаючи з 07.11.2018 отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (у т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.
 
Роботодавцям необхідно зробити крок на зустріч суспільству – легалізувати зайнятість працівників
Повідомляємо, що у разі виявлення використання праці неоформлених працівників, несвоєчасної та не у повному обсязі виплати заробітної плати, недодержання мінімальних соціальних гарантій громадян законодавством України суттєво посилено відповідальність для роботодавців.
Зокрема, ст. 265 Кодексу законів про працю від 10.12.1971 № 322-VIII із змінами та доповненнями передбачає таку фінансову відповідальність для юридичних та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю:
► фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (111 690 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
► порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати (11 169 грн);
► недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (виплата зарплати нижче мінімальної) – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (37 230 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
Також ст. 41 (пункти 1 – 4) Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X із змінами та доповненнями передбачає таку адміністративну відповідальність:
► порушення встановлених термінів виплати зарплати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення законодавства про працю – штраф з посадових осіб та приватних підприємців від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – нмдг) (від 510 до 1 700 грн). У разі повторного вчинення протягом року – штраф від 100 до 300 нмдг (від 1 700 до 5 100 грн);
► фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства – штраф з посадових осіб та приватних підприємців від 500 до 1 000 нмдг (від 8 500 до 17 000 грн). У разі повторного вчинення протягом року – штраф від 1 000 до 2 000 нмдг (від 17 000 до 34 000 грн).
Отже, роботодавцям необхідно зробити крок на зустріч суспільству – легалізувати зайнятість працівників та відмовитись від виплати заробітної плати «в конвертах».
 
В ГУ ДФС у Дніпропетровській області відбулась нарада з питань легалізації трудових відносин
Днями у приміщенні ГУ ДФС у Дніпропетровській області під головуванням  заступника начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ірини Сікіріної відбулась нарада з представниками бізнесу присвячена взаємодії Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (далі – ГУ Держпраці) і Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДФС) для забезпечення виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи спрямовані на дітінізацію відносин у сфері занятості населення».
На нараді були присутні начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов, перший заступник начальника ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Ігор Осадчий, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Сергій Бланк.
На заході обговорювались питання детінізації ринку праці.
Ірина Сікіріна звернула увагу присутніх на необхідність проведення зустрічей (нарад) з:
- представниками бізнесових структур з питання «Легалізація найманої праці та заробітної плати та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин», у т.ч. з суб’єктами господарювання учасників будівельного ринку з питань щодо нарахування заробітної плати та її відповідності до середнього по галузі;
- керівниками територіальних громад, головами міських та обласних державних адміністрацій буде проведена зустріч для обговорення проблемних питань, які стосуються легалізації найманої праці, заробітної плати та порушення вимог законодавства про працю.
Крім того, було наголошено, що проведення сумісних заходів ГУ Держпраці  та ГУ ДФС в рамках інформаційно – роз’яснювальної роботи серед роботодавців та населення щодо доцільності правових відносин між працівниками та роботодавцями – визначний спосіб доведення до платників податків важливості та переваг отримання офіційної заробітної плати та сплати податків і зборів з цих коштів.
Наприкінці зустрічі особливу увагу приділено визначенню переліку суб’єктів господарювання, по яких заплановані найближчим часом сумісні перевірки з питань виявлення порушників законодавства про працю в частині виплати заробітної плати.
 
У вересні платникам відшкодовано 12,4 млрд грн ПДВ
За повідомленням ДФС України у вересні поточного року на рахунки платників відшкодовано найбільшу у цьому році суму податку на додану вартість – 12,4 млрд грн. При цьому середньомісячна сума відшкодування ПДВ у 2018 році складає 10,8 млрд грн.
Відшкодована у вересні сума ПДВ на 28 %, або на 2,7 млрд грн, перевищує показник відповідного періоду минулого року. У вересні 2017 році сума відшкодування складала 9,7 млрд гривень.
Загалом за 9 місяців 2018 року платникам було повернуто 97,6 млрд грн податку на додану вартість, що на 11,5%, або на 10 млрд грн, більше за відповідний період минулого року. У січні – вересні 2017 року платникам було повернуто 87,6 млрд грн.
Зросла на 1,1 млрд грн., або на 11,3%, порівняно з 9 місяцями 2018 року і середньомісячна сума відшкодування ПДВ. Якщо протягом січня – вересня  2017 року платникам щомісяця в середньому повертали 9,7 млрд грн., то вже у 2018 році цей показник склав 10,8 млрд грн.
За результатами камеральних перевірок з початку року відшкодовано 86 % заявлених до повернення сум ПДВ.
Динаміка зростання відшкодованих сум податку на додану вартість зберігається вже кілька років. Якщо протягом січня – вересня 2016 року платникам повернуто 63,7 млрд грн, а за результатами року – 94,4 млрд грн, то вже у відповідному періоді 2017 року 86,7 млрд грн., а протягом 2017 року цей показник склав 120,1 млрд гривень.
Нагадаємо, що на сьогодні відсутні будь-які можливості для маніпуляцій з відшкодуванням ПДВ, оскільки весь процес автоматичний та прозорий.
Інформацію розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/novini/353146.html
 
Вийшло доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності
Повідомляємо, що вийшло доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.26.11.0 станом на 27.09.2018 (даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 27.12.2017 по 27.09.2018 включно та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.26.*, при цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними).
Перелік змін та доповнень
Додано нові форми:
Для забезпечення формування та обробки форм, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів», зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 06.10.2017 № 839, та наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2011 № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників» (з 01.10.2018):
■ J1312102 – Заява (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів). Форма № 1-ОПП;
■ F1314101 – Заява (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність). Форма № 5 ОПП;
■ J1314101 – Заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток. Форма № 1-РПП;
■ F/J 1314201 – Заява про ліквідацію або реорганізацію платника податків. Форма № 8-ОПП;
■ F1315001 – Заява про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства). Форма № 12-ЄСВ;
■ F/J 1315101 – Заява про взяття на облік платника єдиного внеску. Форма № 1-ЄСВ;
■ F/J 1315201 – Заява про зняття з обліку платника єдиного внеску. Форма № 7-ЄСВ.
 Додано нові версії документів:
У зв’язку з необхідністю приведення у відповідність форм запиту/відповіді в електронному вигляді до форми Заяви щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків та Відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 29 вересня 2017 року № 822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків» (з 01.10.2018):

F1301802 – Запит щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді;
F1401802 – Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків. Відповідь на запит у електронному вигляді.

З інформацією можливо ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/spetsializovane-klientske-program/
 
Оновлено довідники пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов’язкових платежів
Доводимо до відома платників, що оновлено довідники пільг, наданих чинним законодавством по сплаті податків, зборів, інших обов’язкових платежів станом на 01.10.2018, а саме:
►Довідник № 90/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету та
►Довідник № 90/2 інших податкових пільг.
Довідники розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/dovidniki-/54005.html
 
Вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника: оподаткування ПДФО
Відповідно до пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року  № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) заробітна плата для цілей розділу ІV ПКУ – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Згідно з пп. «з» пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб    (далі – ПДФО) не включається сума щорічної разової грошової допомоги, яка надається згідно із Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із змінами та доповненнями.
Винятки, передбачені пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.
Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка ПДФО становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у підпунктах 167.2 – 167.5 ст. 167 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику ПДФО у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Отже, вихідна допомога у зв’язку із звільненням працівника, у тому числі при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 18 відсотків.
 
Термін сплати ЄСВ дипломатичними представництвами і консульськими установами України, які використовують найману працю
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на те, що відповідно до абзацу п’ятого п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є роботодавці – дипломатичні представництва і консульські установи України, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), утворені відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з абзацом першим частини 8 ст. 9 Закону № 2464 платники, зазначені, зокрема, у п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць не пізніше 20 числа наступного місяця.
Тобто, дипломатичні представництва і консульські установи України, які використовують найману працю, сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми ЄСВ не пізніше 20 числа наступного місяця.
При цьому, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, платники, одночасно з видачею зазначених сум, зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для відповідних платників (авансові платежі) (абзац другий частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
 
Забезпечення ДФС України функціонування інформаційної системи E-Receipt
Днями в прес-центрі ІА «МОСТ-Днепр» відбулася прес-конференція на тему: «В Україні запустили систему електронних чеків: як це працює».
У заході взяв участь провідний фахівець управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Мажаєв.
Геннадій Мажаєв повідомив, що в тестовому режимі запущена система електронних чеків.
ДФС забезпечено функціонування інформаційної системи E-Receipt, яка розробляється службою в рамках реалізації експериментального проекту, розпочатого Мінфіном відповідно до постанови Кабміну про реєстрацію та експлуатації новітніх моделей програмних і / або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.
Для тестування пропонується безкоштовне клієнтське програмне забезпечення (установчий пакет) для операційних систем Windows і Android, яке розміщене за посиланням: http://217.76.198.145 Наступним етапом планується розробка програмного забезпечення для операційної системи IOS.
Для реєстрації кас і касирів в приватній частині Електронного кабінету створено електронний сервіс «Експериментальний проект РРО», - зазначив він.
Геннадій Мажаєв розповів, що ДФС реалізовано електронний сервіс, який дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук і перегляд фіскального касового чека, який формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій, так і як електронний фіскальний чек, створений новітніми РРО.
«Сервіс знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якого здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особистості за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.
Для пошуку і перегляду фіскального касового чека необхідно ввести фіскальний номер РРО, дату і час видачі чека (для традиційних РРО).
Пошук електронного чека здійснюється по його фіскальному номеру і датою. Якщо ви не знайшли свого е-чека в системі, Ви можете зробити фото та надіслати за адресою infozvit@sfs.gov.ua. ДФС буде вивчена причина, по якій електронний чек не потрапив в систему і вжито відповідних заходів», - додав Геннадій Мажаєв.
 
Шановні юристи!
Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята – Дня юриста!
Це свято людей, які своїм словом і ділом мають стверджувати недоторканість конституційних прав і свобод громадян, непорушність законів.
Ваш вибір професії – це вибір шляху відповідальності, справедливості, відданості, цілеспрямованості.
Нехай ваші професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх конституційних прав і свобод!
Щиро зичу вам здоров’я, добробуту, щастя й удачі, життєвої наснаги та нових здобутків у професійній і громадській діяльності в ім’я процвітання нашої України!
 
Легалізація заробітної плати – основа майбутнього
Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності – при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту.
Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.
Варто пам’ятати: ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне фінансову та адміністративну відповідальність.
 
Демобілізовані ФОП для звільнення від сплати податків та ЄСВ подають заяву
Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  (далі – ЄСВ) є фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Платник ЄСВ зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ (п. 1 частини другої ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами (далі — Закон № 2464)).
Під час особливого періоду, установленого Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» із змінами (далі – Закон № 3543), платники ЄСВ, визначені ст. 4 Закону № 2464, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених п. 2 ст. 6 зазначеного Закону, якщо вони не є роботодавцями (п. 9? розділу VIII Закону № 2464).
Як передбачено п. 7 розділу IV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — Інструкція) затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 року за № 508/26953, протягом особливого періоду, визначеного Законом № 3543, платники, визначені підпунктами 3 та 4 п. 1 розділу II цієї Інструкції, які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь строк їх військової служби звільняються від виконання своїх обов’язків, якщо вони не є роботодавцями.
При цьому зазначені платники звільняються від виконання обов’язків платника ЄСВ, якщо вони не є роботодавцями, з першого календарного дня місяця призову на військову службу під час мобілізації платника до останнього календарного дня місяця, в якому платника було демобілізовано або завершено його лікування (реабілітацію). Для цього необхідно протягом 10 днів після демобілізації звернутися до органу доходів і зборів за місцем реєстрації із заявою про звільнення від виконання обов’язків платника ПДФО, єдиного податку та ЄСВ на час мобілізації та копією військового квитка або копією іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
 
Порядок повернення надміру сплачених сум ПДФО
Відповідно до п. 43.3 ст. 43 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника ПДФО) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Відповідно до п. 43.4 ст. 43 ПКУ платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
Згідно з п. 43.5 ст. 43 ПКУ контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Відповідно до пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 ПКУ надміру сплачені грошові зобов'язання – суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Отже, податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого ПДФО, який був перерахований до бюджету понад суму грошових зобов'язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату.
Єдиною звітністю, яка містить дані, зокрема, щодо сум перерахованого до бюджету ПДФО, є податковий розрахунок, форма та порядок якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4.
Пунктом 1.2 розділу I порядку заповнення податкового розрахунку встановлено, що на підставі відомостей щодо сум утриманого та/або сплаченого ПДФО, які зазначаються у податковому розрахунку, нарахування податкового зобов'язання не проводиться.
Таким чином, встановлення факту наявності у податкового агента надміру сплачених сум з ПДФО можливо виключно під час проведення документальної перевірки такого платника ПДФО.
 
Відбулася робоча зустріч з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
Сьогодні, 05 жовтня 2018 року, під головуванням в. о. начальника ГУ ДФС Оксани Томчук відбулася робоча зустріч із заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Станіславом Молоковим, начальником управління доходів департамента економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Олександром Козіком і представниками комунальних підприємств міста Дніпра.
У заході також прийняли участь заступники начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська та Ірина Сікіріна.
На зустрічі обговорювалась низка нагальних питань, у тому числі соціального характеру. Пріоритетними з них стали, зокрема, погашення податкового боргу комунальними підприємствами, що підпорядковані органам місцевого самоврядування; детінізація відносин у сфері зайнятості населення, неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин.
Робоча зустріч відбулась у форматі конструктивного діалогу.
З метою подальшої плідної співпраці з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування нашого регіону наприкінці заходу вирішено провести у другій половині жовтня поточного року масштабну зустріч з керівниками самостійних структурних підрозділів ГУ ДФС, з них і новостворених управлінь на правах відокремлених підрозділів ГУ ДФС.
 
З січня по вересень громадяни Дніпропетровщини задекларували більше 3 млрд грн доходу
З початку 2018 року понад 44 тисяч мешканців Дніпропетровської області надали до фіскальних органів декларації про майновий стан та доходи за 2017 рік. Загальна сума задекларованих ними доходів склала понад 3 млрд гривень.
До сплати за результатами декларування підлягає майже 100 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що майже на 1 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума військового збору до сплати складає більше 13 млн гривень. Повернення ж з бюджету у вигляді податкової знижки отримають 7118 громадян на загальну суму 12,8 млн гривень. Про це повідомила заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.
Про одержані у 2017 році понад мільйонні статки повідомили 249 громадян Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає 1,4 млрд гривень.
 
Терміни сплати єдиного внеску юридичними особами, які використовують працю найманих працівників
Відповідно до абзацу другого п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з абзацом першим частини 8 ст. 9 Закону № 2464 платники, зазначені, зокрема, у п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Отже, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані сплачувати нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
При цьому, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, платники, одночасно з видачею зазначених сум, зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для відповідних платників (авансові платежі) (абзац другий частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 04.05.2018 № 469), що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 із змінами (далі – Інструкція № 449).
Згідно з п. 11 розділу ІV Інструкції № 449 у разі, якщо останній день строків сплати єдиного внеску, зазначених у цій Інструкції, припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем.
 
Розмір податкових соціальних пільг у 2018 році
Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» установлено наступні розміри основних мінімальних соціальних гарантій та стандартів у 2018 році:
1) мінімальна зарплата:
■ у місячному розмірі: з 1 січня – 3 723 грн;
■ у погодинному розмірі: з 1 січня – 22,41 грн;
2) прожитковий мінімум на одну особу у розрахунку на місяць у розмірі:
- з 1 січня 2018 року – 1 700 грн,
- з 1 липня – 1 777 грн,
- з 1 грудня – 1 853 грн,
а для основних соціальних і демографічних груп населення:
? дітей віком до 6 років:
- з 1 січня 2018 року – 1 492 грн, з 1 липня – 1 559 грн, з 1 грудня – 1 626 грн;
? дітей віком від 6 до 18 років:
- з 1 січня 2018 року – 1 860 грн, з 1 липня – 1 944 грн, з 1 грудня – 2 027 грн;
? працездатних осіб:
- з 1 січня 2018 року – 1 762 грн, з 1 липня – 1 841 грн, з 1 грудня – 1 921 грн;
? осіб, які втратили працездатність:
- з 1 січня 2018 року – 1 373 грн, з 1 липня – 1 435 грн, з 1 грудня – 1 497 грн.
Слід зазначити, що розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи впливає, зокрема, на розмір податкової соціальної пільги (далі – ПСП)
ПСП застосовується до доходу (у вигляді зарплати та інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат), нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця, якщо розмір такого доходу не перевищує суми, котра дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи станом на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн (пп. 169.4.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).
Отже, граничний дохід для застосування ПСП у 2018 році становить 2 470 грн  (1 762 грн х 1,4).
Розмір загальної ПСП на 2018 рік складає 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року (пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ), тобто 881,00 грн (1 762 грн х 50 %):
Підвищена ПСП у 2018 році становить:

100 % загальної ПСП, тобто 881,00 грн (881,00 грн х 100 %) – для батьків, які утримують двох або більше дітей віком до 18-ти років, – у розрахунку на кожну таку дитину (пп. 169.1.2 169.1 ст. 169 ПКУ);
150 % загальної ПСП, тобто 1 321,50 грн (881,00 грн х 150 %) – для категорій осіб, зазначених у підпунктах «а» – «е» пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ;
200 % загальної ПСП, тобто 1 762,00 грн (881,00 грн х 200 %) – для категорій осіб, зазначених у підпунктах «а» – «ґ» пп. 169.1.4 п. 169.1 ст. 169 ПКУ.

 
Які алкогольні напої, вироблені в Україні та імпортовані, підлягають маркуванню марками акцизного податку?
Відповідно до п. 226.1 ст. 226 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів (п. 226.2 ст. 226 ПКУ).
Марки акцизного податку для вироблених в Україні алкогольних напоїв і тютюнових виробів відрізняються від марок для ввезених на митну територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів дизайном та кольором (п. 226.4   ст. 226 ПКУ).
Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 відсотка об’ємних одиниць не здійснюється (п. 226.6 ст. 226 ПКУ).
Згідно з пп. «в» п. 227.1 ст. 227 ПКУ алкогольні напої в автомобільних і залізничних цистернах, а також у баках, бачках та інших ємностях місткістю більш як 5 літрів ввозяться в Україну з метою продажу або обміну на митній території України та не підлягають маркуванню. У такому разі податок сплачується до або під час митного оформлення. Контроль за його сплатою здійснюється митними органами.
Відповідно до п. 226.10 ст. 226 ПКУ не підлягають маркуванню:
- алкогольні напої і тютюнові вироби, які постачаються для реалізації магазинам безмитної торгівлі безпосередньо вітчизняними виробниками такої продукції за прямими договорами, укладеними між вітчизняними виробниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів і власниками магазинів безмитної торгівлі. При цьому переміщення алкогольних напоїв і тютюнових виробів, що спрямовуються виробниками до магазинів безмитної торгівлі, здійснюється під митним контролем із застосуванням заходів гарантування доставки;
- алкогольні напої і тютюнові вироби, які ввозяться в Україну і розміщуються у митному режимі магазину безмитної торгівлі.
Необхідність маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які виробляються в Україні, та таких, що імпортуються в Україну, передбачена також нормами Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Враховуючи наведене, маркуванню підлягають усі алкогольні напої, які реалізуються в Україні, з вмістом спирту етилового понад 8,5 відсотка об’ємних одиниць.
Вироблені в Україні або імпортовані алкогольні напої з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць маркуванню марками акцизного податку не підлягають.
 
Оподаткування ПДФО процентів на суми банківських депозитних або поточних рахунків фізичних осіб
Відповідно до пп. 164.2.8. п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включаються, зокрема пасивні доходи (крім зазначених у підпункті 165.1.41 пункту 165.1 статті 165 ПКУ).
До пасивних доходів, які оподатковуються ПДФО, належать, зокрема проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок і проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках .
Доходи у вигляді процентів, нараховані на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків, ощадних (депозитних) сертифікатів, вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці оподатковуються відповідно до норм п. 170.4 ст. 170 ПКУ.
Згідно з пп. 174.4.1 п. 170.4 ст. 170 ПКУ податковим агентом платника ПДФО під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.
Такі доходи остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування.
Ставка ПДФО у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок і процентів на вклад (депозит) у кредитних спілках встановлюються у розмірі 18 % до бази оподаткування.
У строки, визначені для місячного податкового періоду, податковим агентом до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума ПДФО, нарахованого за ставкою 18 % із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків.
Отже, податковий агент – банківська установа перераховує ПДФО до бюджету із сум процентів, нарахованих за звітний місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків фізичних осіб, у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Economy grows strong,
Interest rates start to rise,
Tightening monetary.

- Fin.Org.UA

Новини

22:08 - Денис Шмигаль: Сподіваюсь, що Чикаго та інші громади Іллінойсу виявлять бажання взяти патронат над українськими містами
21:00 - Новини 16 квітня: питання онлайн-казино розглянуть на РНБО, суд скасував арешт 20% акцій Lifecell
20:45 - США готуються запровадити нові санкції до Ірану – Мінфін
20:45 - Керівництво ОГТСУ презентувало стратегію 2024-2029 представникам виконавчої і законодавчої гілок влади
20:41 - Денис Шмигаль: Україна потребує залучення американських інвестицій для відновлення й розвитку
20:40 - На РНБО розглянуть питання щодо загрози суспільству від онлайн-казино – Зеленський
20:32 - ПАРЄ підтримала вилучення заморожених активів московії на користь України
20:24 - Економіка Британії буде одним з найбільших переможців революції ШІ – прогноз МВФ
20:15 - Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738»
20:10 - Морський експорт російської нафти зріс до найвищого рівня за майже рік – Bloomberg
20:10 - Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738»
20:01 - ФДМУ і Prozorro.Продажі розроблять маркетингову стратегію для великої приватизації
19:56 - Одне з пріоритетних завдань для регіонів у контексті вступу України до ЄС – це розвиток транскордонної співпраці, – Ольга Стефанішина
19:43 - Мінфін: Світовий банк високо оцінив рівень розвитку бухобліку в держсекторі України
19:41 - Boston Dynamics припиняє роботу над своїм людиноподібним роботом Atlas
19:33 - Україна сьогодні є лідером переговорних процесів щодо членства в ЄС та ділиться досвідом щодо реформ у сфері верховенства права з іншими країнами-кандидатами
19:29 - Мінфін залучив майже 7 мільярдів від розміщення ОВДП
19:05 - Збитки аграріїв на Харківщині через втрату ґрунтів унаслідок війни сягнули 37 мільярдів
19:00 - Видатки загального фонду держбюджету у березні становили 268,4 мільярдів - Мінфін
18:41 - Небанківській фінансовій установі відкликано ліцензію на здійснення валютних операцій та виключено з реєстру
18:40 - Приготовьтесь к мощному снижению золота
18:11 - Мінфін: видатки загального фонду держбюджету у березні становили 268,4 млрд грн
18:09 - Мінекономіки підготувало практичні роз’яснення для інвесторів за підсумками першої зустрічі-запуску Ukraine Business Compact
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 16.04.2024
17:00 - Сі Цзіньпін назвав німецько-китайську співпрацю можливістю, а не ризиком
16:55 - НБУ оштрафував трьох страховиків за несвоєчасне подання звітності
16:51 - Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку
16:42 - Тарас Висоцький на засіданні Комітету НАТО: українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу
16:40 - Мінекономіки підготувало практичні роз’яснення для інвесторів за підсумками першої зустрічі-запуску Ukraine Business Compact
16:35 - Ексдружина Боголюбова намагається відсудити у ПриватБанку понад 700 мільйонів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.4301
Канадський долар28.7276
Юань Женьміньбі5.4672
Чеська крона1.6697
Данська крона5.6458
Гонконгівський долар5.0531
Форинт0.106748
Індійська рупія0.47367
Рупія0.0024471
Новий ізраїльський шекель10.5392
Єна0.25593
Теньге0.088194
Вона0.028386
Мексиканське песо2.3543
Молдовський лей2.2238
Новозеландський долар23.3287
Норвезька крона3.6128
московський рубль0.42031
Сінгапурський долар29.0236
Ренд2.0862
Шведська крона3.6265
Швейцарський франк43.3875
Єгипетський фунт0.8151
Фунт стерлінгів49.3009
Долар США39.5737
Білоруський рубль14.3842
Азербайджанський манат23.2759
Румунський лей8.4642
Турецька ліра1.2177
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.0635
Болгарський лев21.5355
Євро42.1222
Злотий9.7042
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото93957.07
Срібло1123.21
Платина38427.25
Паладій40393.27

Курси валют, встановлені НБУ на 17.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861040.651040.651040.651040.6553073.15
2280431097.191097.191097.191097.1977900.49
229470916.52916.52916.52916.52733216.00
AZRF011042.961042.961042.961042.962085.92
BAVL0.230.230.230.2323000.00
CRSR061017.641017.641017.641017.6487517.04
DOEN7777140.00
FSTF021014.581014.581014.581014.583043.74
INTC142014201420142079520.00
USXT22459145914591459136636180.00
XS12141600016000160001600016000.00
XS504115000150001500015000945000.00

Дані за 16.04.2024