Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року

26.09.2018 17:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

ГРОЙСМАН В.Б.
– Доброго дня! Розпочинаємо засідання Уряду.
Порядок денний сформований відповідно до подань урядових комітетів. Окремо хотів би виділити два питання, які сьогодні будуть розглядатися.
Це питання зміни системи закупівель лікарських засобів, питання містобудування, яке потрібно обговорити сьогодні, тому що є багато проблем, які накопичилися в цій сфері.
Ми їх почали системно вирішувати, але ще є багато питань, на які потрібно знайти відповіді. Що стосується охорони здоров"я, то потрібно ще раз підкреслити те, що медицина є дуже важливою для кожного українського громадянина.
Ні для кого не секрет, що вона знаходиться сьогодні в дуже важкому стані.
Але ми не опустили руки, не відвернули голову від цієї проблеми, як це робили десятиріччями.
Ми почали системно змінювати умови, за яких люди почали отримувати абсолютно нові можливості в охороні здоров"я. На первинній ланці, хто б що сьогодні не казав, вже система почала змінюватися.
Ці сімейні лікарі, я переконаний, ще півроку, рік - і вони дадуть абсолютно нову якість обслуговування людей. Ми добавляємо на наступний рік другий елемент.
Люди нерідко говорять про те, що вони приходять у лікарню, а їх відправляють на УЗД, де потрібно заплатити гроші, або зробити аналізи - і знову заплатити гроші.
Ми заклали кошти в державному бюджеті на наступний рік.
Як Парламент ухвалить це рішення, з 1 січня всі такі дослідження будуть безкоштовними.
Єдина умова – на це дослідження має направити сімейний лікар, і тоді система вже дасть можливість доступу людини до сімейного лікаря для консультації і відповідної діагностики.
Це тільки початок. Нововведенням у наступному році буде також питання екстреної медицини.
Ми закладаємо мільярд і спільно з місцевими бюджетами, які в наступному році матимуть плюс 41 млрд грн, закладаємо можливість співфінансування реформи екстреної медицини.
Новий транспорт, нові знання персоналу, нова зарплата – це те, що дасть можливість розпочати системну роботу щодо зміцнення екстреної медицини в Україні. І не треба забувати про ліки.
Вони є дуже важливим питанням: з одного боку, для того щоб забезпечити якість лікування; з іншого боку, я думаю, що для багатьох українців не секрет, що тема ліків, їх закупівлі завжди була корупційною.
На ній, точніше, на цих закупівлях, просто крали гроші.
І це відбувалося з року в рік. У 2015 році систему почали руйнувати і побудували нову систему закупівель у міжнародних організацій, таких, наприклад, UNІCEF, які мають світове визнання.
І зараз йде новий черговий етап – етап створити постійно діючий механізм з наступного року, який вже буде використовувати українську модель. Але найголовніше що? Нам потрібні якісні ліки.
І нам потрібно, щоб вони були куплені за реальні гроші, а не завищені, не з відкатами і т.
д. Дуже міцний був крок, коли ми запустили програму "Доступних ліків".
Фактично ми направили мільярд гривень на те, щоб кожна людина отримала в аптеці ліки, а держава в цю саму аптеку буде сплачувати кошти за ці ліки.
І вже біля, я думаю, 25 млн рецептів видано українцям для того, щоб забезпечити себе необхідними ліками.
А це, як правило, мова йде про хронічні захворювання. Навіть така система, як через міжнародні закупівлі, дала нам ефект у тому, що стенти для судин серця, які раніше Україна закупала, ми за ті ж самі гроші закупили вдвічі більше стентів.
Це означає, що вдвічі більше людей через, у тому числі, систему, як ми розбудували 23 кардіоцентри по всій країні, будуть мати доступ до безкоштовного стентування судин серця.
Люди будуть жити! Не буде проблем, які б могли бути при відсутності таких технологій і таких можливостей. Але це все тільки початок.
Я тут абсолютно згоден.
Тому що мільйони українців, звертаючись до лікарень, бачать і жахливі умови, і не в усіх лікарнях і поліклініках сьогодні ми маємо нормальне відношення.
Але й самі лікарі мають теж на що поскаржитися: і на зарплати, і так далі. Тобто ми систему почали змінювати, щоб вона стала сильною і якісною.
Це треба робити буквально системно, з року в рік.
І ми отримаємо якісну систему охорони здоров"я, де лікар буде професійним і нормальну отримуватиме заробітну плату, а пацієнт, коли звертається, отримає кваліфіковану, чуйну допомогу. І сьогодні буде презентуватися нова концепція того, як ми бачимо реформування системи закупівель у наступному році для того, щоб не допустити, а я переконаний в тому, що і нападки на Міністерство охорони здоров"я в тому числі, є багато за що справедливо критикувати, я з цим згоден, але думаю, що дуже багато актуалізують питань саме тому, що хочуть знищити систему публічних закупівель і повернутися на тіньові схеми, які давали власникам сотні мільйонів і мільярди в кишені.
Така система сьогодні знищена, і відродити її я нікому не дам і не дозволю.
І, думаю, що це неможливо. Наступне, що б я хотів сказати – про забудову в наших містах.
Перша проблема – не у всіх містах сьогодні є аукціони на землю, і це мене дуже дивує.
У мене була дуже відверта розмова з міськими головами, яких я глибоко шаную і поважаю.
У нас є дуже успішні приклади, але є і проблеми, коли в містах будуються величезні багатоповерхівки, ущільнюється забудова, натомість землі передаються без аукціонів, що робить громаду біднішою, пайова участь або сплачуються не в повному обсязі, або взагалі не сплачується.
Це мільярди! І це теж робить наші громади біднішими.
Більше того, проектують одне, потім збільшують поверховість, обсяги забудови і т.
д., потім корумпують чиновників і намагаються якимось чином домовитися про введення об"єктів у експлуатацію, і там починається розбудова різноманітних тіньових схем. Хто від цього страждає? Пересічний український громадянин, і ми не можемо і не маємо права ставити на догоду забудовникам цілі міста, цілі громади.
Міста будуються не для будинків, а для людей, і жодного сумніву немає, що у людей мають бути парки, сквери, має бути де припаркувати автомобіль, де дитині погуляти. Тому ми почали змінювати будівельні норми.
Була моя відповідна принципова позиція, щоб будівельні норми відповідали так, як вони сьогодні відповідають в європейських містах, тому що нерухомість сьогодні в Україні коштує не дешевше, ніж в Європі, але іноді коли як побудують, подивишся – там ні естетичного вигляду, ні ніякого комфорту проживання у людини не буде, хоча людина заплатила свої гроші за це. Було моє доручення, щоб ми зробили абсолютно прозорі механізми забудови, введення в експлуатацію через електронні майданчики, щоб нікому не було повадно приховувати якісь сплати, виплати і т.
д., щоб зменшити, ліквідувати будь-які прояви зловживань у цьому питанні.
Сьогодні така система буде презентована Мінрегіоном. Але ще одна позиція – те, про що мене поінформувала Державна фіскальна служба.
По всій країні будують житло, але податки за це будівництво забувають сплачувати.
Українці платять ринкові ціни за квадратний метр, а до місцевих бюджетів, державного бюджету не потрапляють кошти.
Повидумували якісь безприбуткові організації і перетворили нормальний процес будівництва в схему ухилення від сплати податків. Тому сьогодні буде ще одне протокольне рішення Уряду – доручити ДФС, Держпраці перевірити всіх будівельників на предмет сплати податків і легальної зайнятості.
Люди працюють на будівництві, їх не оформлюють на роботу.
Це неприпустима історія! Тому всі служби будуть об"єднані для того, щоб навести лад у цій сфері.
Не буде ніякого тиску.
Тиск буде тільки на тих, хто поводитиметься поза межами закону.
Але наголошую на тому, що всі мають будувати якісно, зручно для людей і сплачувати за це податки, бо українці вам платять за це, за кожний квадратний метр, до якого включений в тому числі податок. Є багато компаній в Україні, які працюють прозоро, конкурентно, сплачують податки в будівельній сфері, але є й ті, які мають тільки папірець, ручку і табурет, і потім зникають, розпродають житло і зникають, а люди нехай самі займаються цими проблемами з житлом та його якістю.
Так не буде.
Ми маємо тут захистити українців, які інвестують у таке житло. Наступна позиція.
По ДАБІ є чим займатися, але й по Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ є де посилити роботу, особливо, коли йдеться про будівельний блок.
Ліцензування, атестації – це все лежить у площині відповідальності Мінрегіону. Тому я вважаю, що треба посилити і технагляди (я маю на увазі регламенти), і атестації, і сертифікації.
Все те, до чого ми маємо відношення, як Уряд і Міністерство, має бути жорстко посилено з точки зору того, скільки в нас є порушень при проектуванні, скільки відхилень? І тут ніхто не може замінити роботу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. Тому я просив би, Геннадію Григоровичу (Г.Г.
Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ - ред.) у тому числі й активізувати роботу.
Ми зараз активізуємо ДФС, газ і будівельний напрямок Міністерства.
Є профільний заступник, і там має бути відповідна робота.  Колеги, те, що я сказав сьогодні, ще раз підкреслило тільки єдине – що багато років розвалювали різні сфери, а тепер у них усіх потрібно наводити порядок.
І найголовніше – цей порядок потрібно наводити по всіх напрямках одночасно, що ускладнює проблеми і ускладнює рішення.
Але іншого виходу, як стати успішною країною, у нас із вами просто немає. Дороги осилить той, хто йде.
Тож ідемо разом до успіху! Колеги, будь ласка, я пропоную затвердити порядок денний, якщо немає заперечень.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не ростуть
На деревах, але розумне
Інвестування — так.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 29.03.2024
14:51 - 1 млрд грн передбачено на підтримку розвитку бізнесу Сумщини у 2024 році, – Юлія Свириденко
14:39 - Обговорено актуальні питання співпраці з польською стороною щодо інфраструктурних напрямів
14:35 - 1 млрд грн передбачено на підтримку розвитку бізнесу Сумщини у 2024 році, – Юлія Свириденко
14:12 - Польща є прикладом для України у реформі місцевого самоврядування, - Ірина Верещук
14:05 - У Польщі тривають переговори між аграрними відомствами двох країн
13:52 - У Варшаві відбулися українсько-польські урядові консультації
13:51 - На пункті пропуску "Угринів" тимчасово завершилося блокування руху вантажівок
13:32 - Насірова залишили під вартою ще на 2 місяці, але заставу вкотре зменшили
13:28 - Колонка Володимира Лепушинського про фактор війни у визначенні облікової ставки НБУ
13:27 - Графіки відключень діють лише на Харківщині, можливе застосування ще у двох областях
13:17 - Виявляти міни з БПЛА: українські розробники випробували сенсорні технології в польових умовах
12:58 - Енергетична ситуація в регіонах станом на 28 березня
12:57 - З цього тижня Одещина поступово завершуватиме опалювальний сезон
12:56 - Виявляти міни з БПЛА: українські розробники випробували сенсорні технології в польових умовах
12:52 - Понад 254 тисячі доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень, – МОЗ
12:39 - Потяг між Прагою та Чопом розпочав курсування
12:31 - Найбільший світовий виробник цегли продав бізнес у московії
12:14 - П'ята частина світових нафтопереробних потужностей під загрозою закриття
11:53 - Представники Мінмолодьспорту розповіли про російські гібридні загрози
11:46 - московія збільшила імпорт пального з Білорусі через ризик дефіциту після атак на НПЗ
11:25 - Ситуація в енергосистемі станом на 28 березня
11:22 - Курс валют на 28 березня: обвал гривні призупинився
11:20 - Ціни на нафту зросли після переоцінки запасів нафти у США
11:17 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
10:49 - УДП спустило на воду третю великотоннажну SLG-баржу
10:39 - Проект Демографічної стратегії України до 2040 року: Міністерство соціальної політики розпочинає процес публічних консультацій
10:29 - Відновлювальні роботи на енергетичних об'єктах тривають, – Руслан Слободян
10:16 - Удари по російських НПЗ: Росстат зафіксував обвал виробництва бензину
10:04 - ДТЕК інвестуватиме у проєкт систем зберігання електроенергії в Польщі


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5135
Канадський долар28.8988
Юань Женьміньбі5.4258
Чеська крона1.6737
Данська крона5.6807
Гонконгівський долар5.0125
Форинт0.107262
Індійська рупія0.47027
Рупія0.0024708
Новий ізраїльський шекель10.6496
Єна0.25938
Теньге0.087503
Вона0.029136
Мексиканське песо2.3679
Молдовський лей2.2228
Новозеландський долар23.4191
Норвезька крона3.6239
московський рубль0.42382
Сінгапурський долар29.055
Ренд2.0662
Шведська крона3.6744
Швейцарський франк43.3865
Єгипетський фунт0.8279
Фунт стерлінгів49.5641
Долар США39.2214
Білоруський рубль14.2561
Азербайджанський манат23.0755
Румунський лей8.5194
Турецька ліра1.2132
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9734
Болгарський лев21.6657
Євро42.367
Злотий9.8289
Алжирський динар0.28321
Така0.3459
Вірменський драм0.094144
Домініканське песо0.65004
Іранський ріал0.00090593
Іракський динар0.029045
Сом0.42551
Ліванський фунт0.000425
Лівійський динар7.8762
Малайзійський ринггіт8.022
Марокканський дирхам3.7715
Пакистанська рупія0.13675
Саудівський ріял10.1456
Донг0.0015437
Бат1.05901
Дирхам ОАЕ10.3594
Туніський динар12.1956
Узбецький сум0.0030447
Новий тайванський долар1.20401
Туркменський новий манат10.8712
Сербський динар0.3516
Сомоні3.4733
Ларі14.3241
Бразильський реал7.6217
Золото86820.49
Срібло968.09
Платина35516.55
Паладій39860.32

Курси валют, встановлені НБУ на 29.03.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
1872071075.071075.071075.071075.07290268.90
2041501004.31004.31004.31004.335150.50
2262861032.051032.051032.051032.051204402.35
2288111122.081122.081122.081122.08224416.00
CRSR061001.481002.31001.481002.2250112.96

Дані за 27.03.2024