У фізичної особи декілька об’єктів житлової нерухомості, один з яких використовується з метою одержання доходу: чи є пільги з податку на нерухомість?

20.03.2018 15:25 | Fin.Org.Ua

ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра повідомляє, що п.п.266.4.1. п.266.4 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об’єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями) (п.п.266.4.2 п.266.4 ст.266 ПКУ).
Крім того, п.п.266.4.3 п.266.4 ст.266 ПКУ встановлено, що пільги з податку, передбачені підпунктами 266.4.1 та 266.4.2 п.266.4 ст.266 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Порядок обчислення суми податку визначений п.п.266.7.1 п.266.7 ст.266 ПКУ.
Отже, при обчисленні податку з декількох об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, до об’єкта оподаткування, що використовується з метою одержання доходів, пільги, передбачені п.266.4 ст.266 ПКУ, не застосовуються.
 
 

Добавить комментарий

Автор:

Введите Код, указанный на рисунке
 




Новини

18:00 - Курси валют, встановлені НБУ на: 19.03.2019
17:48 - Ukraine-EU energy bridge is a geopolitical counterweight to Moscow’s plans - Head of State at Khmelnytskyi NPP
17:48 - We managed to overcome the monopoly dependence of Ukrainian nuclear power generation on Russian nuclear fuel - President
17:48 - Ukrainian NPPs should be provided with domestic fuel - Head of State
17:48 - President at Khmelnytskyi NPP: Ukraine can enter the pool of nuclear reactor manufacturers
17:42 - Киев трещит по швам: как решить транспортную проблему столицы
17:42 - Fitch подтвердил рейтинги Киева и Харькова со стабильным прогнозом
17:42 - Кабмин готов продлить контракт с Андреем Коболевым
17:42 - PR-директор СКМ выкинула бывшую пресс-секретаршу Януковича из штаба любимого педераста Рината Ахметова
17:42 - Министр финансов рассказала, какие условия меморандума МВФ еще нужно выполнить Украине
17:42 - Георгий Почепцов: С фейками бороться сложно — их делают профессионалы, а читают любители
17:42 - За год содержание Петра Порошенко обошлось стране более чем в миллиард гривен
17:42 - Украина увеличила экспорт товаров на 9%
17:18 - Володимир Омелян перебуває із робочою поїздкою у Чернігівській області
17:18 - Звіт про здійснення заходів щодо запобігання корупції в Міністерстві інфраструктури України
16:48 - В “Укроборонпроме” рапортуют о расширении возможностей модернизации истребителей Миг-29
16:48 - Демонтаж старого “Укрытия” для ЧАЭС будет стоить 2,5 млрд гривен
16:48 - “Нафтогаз” сменил главу подразделения по торговле газом
16:48 - Новый фронт Тимошенко-Тарута: что стоит за объединениями кандидатов перед выборами
16:48 - Мининфраструктуры отказалось от продажи украинской доли в порту во Вьетнаме
16:26 - Фінальна крапка у питанні цінового регулювання медвиробів очікується у 2020 році, - ЄБА
16:12 - Нацкомфинуслуг за 10 лет лишила лицензий 133 страховые компании, из которых 119 — за последние 4 года
16:12 - Закон о страховании профответственности медиков должен стать в Украине обязательным элементом медреформы
16:12 - Премии страховой компании «АСКА-Жизнь» в 2018 году выросли на 69% до 501 млн. грн.
16:07 - Упоминаемость кандидатов в президенты Украины на 11 неделе
16:00 - В Україні планують впровадити сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою
16:00 - Геннадій Зубко: На Київщині запрацювала новозбудована амбулаторія з телемедициною
16:00 - Швидкість наближення України до ЄС та НАТО залежить виключно від нас самих, – Іванна Климпуш-Цинцадзе в Івано-Франківську
16:00 - Iгор Жданов: Українська школа художньої гімнастики є однією з провідних у світі й користується заслуженою повагою та популярністю
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на: 19.03.2019


Більше новин

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
XS652823977239772397723977119885.00

Дані за 07.03.2019