НБУ та КШЕ провели першу наукову конференцію для студентів та молодих дослідників

25.04.2017 19:12 | НБУ



21 квітня 2017 року відбулася перша наукова конференція для студентів та молодих дослідників "Банківський сектор та монетарна політика: перспективи розвитку", організована Національним банком України та Київською школою економіки.

Відкриваючи цей захід, заступник Голови Національного банку Роман Борисенко розповів присутнім про те, яким чином центральний банк змінювався на краще з 2014 року: провів внутрішню організаційну трансформацію, удосконалив та осучаснив виконання ключових функцій, розпочав повномасштабну реформу фінансового ринку.

"Попри часту загальну критику за непопулярні реформи, ми вже є прикладом для інших державних органів з точки зору трансформації, адже ми довели, що докорінні зміни можливі. Ми змогли запустити одну з найважливіших для економіки реформ у дуже складному секторі та значно трансформували себе як регулятора і організацію,- наголосив Роман Борисенко. – Я радий, що у залі зібралися молоді люди, які вже доклали значних наукових зусиль – усі ви вже створили науковий продукт – власні дослідження щодо мікро- та макроекономічних аспектів роботи банківського сектору та проведення монетарної політики. Це теж є певним внеском у загальну справу реформування банківського сектору".

Для участі в конференції було подано 62 роботи, з яких 47 досліджень було виконано студентами та 15 – молодими дослідниками.

Найбільша кількість учасників представляла Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана – 14 претендентів, Національний університет "Києво-Могилянська академія" та Університет банківської справи (м.Київ) – по 6 претендентів, Київську школу економіки та Київський національний університет імені Тараса Шевченка - по 4 роботи від кожного ВНЗ. Усього були надані роботи студентів і молодих дослідників навчальних закладів таких міст і регіонів України як Київ, Харків, Львів, Суми, Хмельницький, Житомир, Запоріжжя, Черкаси, Одеса.

Переважна більшість робіт була присвячена проблемам монетарної політики та функціонування трансмісійного механізму, а також питанням оцінки ризиків та ефективності діяльності банківських установ. Активно обговорювались проблеми пошуку стимулів для кредитування та його впливу на економічну активність. Для участі у фінальному етапі конференції було відібрано шістнадцять кращих робіт у двох категоріях: молоді дослідники та студенти.

Перше місце серед молодих дослідників виборола робота Первін Дадашової, к.е.н., асистента кафедри фінансів Національного університету "Києво-Могилянська академія", на тему "Монетарна політика в Україні після збільшення мінімальної заробітної плати". В своєму дослідженні автор вивчає наслідки подвоєння мінімальної заробітної плати в Україні з початку 2017 року та піднімає питання взаємоузгодження фіскальної та монетарної політики.

Молодий дослідник зазначає, що підвищення мінімальної заробітної плати має як позитивні, так і негативні очікування. З одного боку, такий крок Уряду сприяє зниженню рівня тіньової економіки та збільшенню надходжень до Державного бюджету. Проте, різке збільшення доходів домогосподарств безпосередньо впливає на зростання сукупного попиту, а отже посилює ризик надмірних інфляційних процесів.

На основі економетричної макро-моделі для України автор оцінює вплив збільшення мінімальної заробітної плати на основні макроекономічні індикатори та проводить аналіз окремих заходів монетарної політики, спрямованих на подолання можливих негативних наслідків для цінової стабільності в країні.

Згідно з результатами моделювання, ризики пришвидшення інфляційних процесів внаслідок підвищення заробітної плати можуть бути нівельовані монетарними заходами, не перешкоджаючи при цьому тенденціям до пом’якшення монетарної політики зі збереженням низхідного тренду ключової процентної ставки.

Друге місце серед молодих дослідників посіла робота Альони Закутньої, асистента кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Навчально-наукового інституту бізнес-технологій "УБАС" Сумського державного університету, на тему "Оцінка впливу рівня транспарентності монетарної політики на рівень інфляції".

Досвід зарубіжних країн у проведенні монетарної політики та регулюванні банківської системи свідчить, що транспарентність діяльності центрального банку, яка досягається через налагоджену систему комунікацій з суб’єктами економічних відносин та забезпечує високий ступінь їх довіри до центрального банку, сприяє досягненню визначених регулятором цілей.

На основі економетричного моделювання автор оцінює вплив рівня транспарентності монетарної політики на інфляцію для 20 країн світу, що практикують інфляційне таргетування, а також для України. Результати дослідження свідчать, що рівень інфляції та рівень транспарентності монетарної політики в розвинених країнах мають обернену залежність, проте наявність такого зв’язку в Україні не підтверджується, що підкреслює важливість подільшої трансформації системи монетарної політики та необхідність посилення комунікаційних каналів Національного банку України.

З-поміж студентських робіт найкращими виявились дослідження представників Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Перше місце серед робіт студентів здобуло дослідження студента НаУКМА Павла Шикіна "Conditional Value-at-Risk as Quantitative Measure of Systemic Risk Contribution of Ukrainian Banks".

Павло Шикін у своєму дослідженні застосовує CoVaR підхід (Conditional Value-at-Risk) для визначення тих банків, яким належить найбільший внесок у формування ризиків банківської системи України і, таким чином, розширює модельний апарат для оцінки рівня системного ризику в банківській системі України.

Результати дослідження в цілому збігаються з висновками, які зроблені на основі методики НБУ. Однак, як зазначає автор, сучасний підхід НБУ полягає в оцінці середньозважених показників діяльності банків, але не приймає до уваги ступінь щільності взаємних зав’язків банків. Цінність роботи полягає саме в тому, що в ній застосовано методику, яка надає більше інформації для прийняття рішень у сфері банківського регулювання.

Друге місце серед робіт студентів посіла спільна робота студентів НаУКМА Богдана Салагуба, Михайла-Дмитра Винничук і Вікторії Басун "Чинники впливу на неплатоспроможність банків".

У цій роботі дослідники за допомогою probit- та logit- моделей оцінюють вплив факторів, що визначають неплатоспроможність банків. Проведене дослідження цікаве тим, що дозволяє отримати кількісні параметри діяльності банків, які необхідно враховувати НБУ при розробці заходів із пруденційного нагляду.

Додати коментар

Користувач:
email:





Global economy
Interconnected markets
Boom, or recession?

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 24 квітня: справа Сольського, ТРЦ "Гулівер" хочуть передати в управління АРМА
20:49 - Усіх абонентів у Києві, Одесі та Хмельницькому заживили, у Харкові діють обмеження – Міненерго 
20:47 - Єврокомісія пропонує запровадити санкції проти суден, які перевозять військову техніку з КНДР до московія – Reuters
20:35 - Ситуація в енергосистемі. Оперативна інформація на 19:00
20:15 - Apple вимагає від Telegram заблокувати низку каналів для користувачів з українськими SIM-картками
20:08 - Банки готові збільшити кредитування бізнесу та населення – НБУ
20:02 - Найдорожча технокомпанія Європи ASML офційно змінила гендиректора
20:00 - СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ. Оперативна інформація на 19:00
19:29 - Три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів в Україні – дослідження
19:17 - Патроне став віцепрезидентом ЄБРР. Хто очолив банк по Україні та Молдові
18:59 - Аналітична записка про стан роботи зі зверненнями громадян у І кварталі 2024 року
18:50 - Експерти Консультативної Ради при Міністерстві економіки України вітають прогрес щодо запуску програми Ukraine Facility
18:48 - Литва майже припинила імпорт зерна з московії та Білорусі
18:47 - Mercedes-Benz презентувала електричний G-Wagen
18:23 - Туреччина наростила закупівлі російської нафти до історичного рекорду
18:21 - Оновлено порядок здійснення безвиїзного нагляду та виїзних перевірок  фінансових установ з питань фінансового моніторингу, валютного та санкційного законодавства
18:10 - Байден підписав закон з 61 млрд доларів на підтримку України
18:07 - У Харкові запровадили нові проєкти для підтримки місцевого бізнесу
17:54 - Коли запрацює еАкциз в Україні
17:52 - Інформація щодо проведення Міжнародної весільної виставки “SHANGHAI WEDDING EXPO 2024” (07 – 09 серпня 2024 р., м. Шанхай, Китай)
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 24.04.2024
17:18 - Україна підписала Меморандуми про взаємне визнання Дипломів / Свідоцтв фахівця моряків з Португалією та Грузією
17:04 - Мазепа про свою справу: проблема в "сірих зонах" законів, а не в вертикалі Зеленського
17:00 - Офіс генпрокурора після аудиту закрив п'яту частину справ проти бізнесу
16:47 - Boeing звітує про падіння доходів через скорочення поставок
16:35 - Центр розмінування ДССТ отримав 10 позашляховиків, закуплених німецькими партнерами за ініціативи Мінекономіки
16:31 - Автобуси тепер можуть обирати в "єЧерзі" час перетину кордону з Молдовою
16:26 - Центр розмінування ДССТ отримав 10 позашляховиків, закуплених німецькими партнерами за ініціативи Мінекономіки
16:24 - Держаудитслужба розпочала аудит Науково-дослідного інституту вогнетривів


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.6704
Канадський долар28.8388
Юань Женьміньбі5.4473
Чеська крона1.6715
Данська крона5.6565
Гонконгівський долар5.0393
Форинт0.107269
Індійська рупія0.47372
Рупія0.0024433
Новий ізраїльський шекель10.4525
Єна0.25477
Теньге0.08896
Вона0.028811
Мексиканське песо2.3308
Молдовський лей2.2073
Новозеландський долар23.4185
Норвезька крона3.5966
московський рубль0.42673
Сінгапурський долар28.9955
Ренд2.057
Шведська крона3.6294
Швейцарський франк43.1667
Єгипетський фунт0.824
Фунт стерлінгів49.075
Долар США39.4716
Білоруський рубль14.347
Азербайджанський манат23.2159
Румунський лей8.4785
Турецька ліра1.2137
СПЗ (спеціальні права запозичення)51.9715
Болгарський лев21.5692
Євро42.1833
Злотий9.7656
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото91400.04
Срібло1070.47
Платина36045.86
Паладій40324.58

Курси валют, встановлені НБУ на 25.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861043.871043.871043.871043.872233881.80
2280431077.331077.331077.331077.33104501.01
2289101069.981069.981069.981069.9853499.00
229025983.59983.59983.59983.591827510.22
229470919.34919.34919.34919.34367736.00
2302621055.81055.81055.81055.8221718.00
CRSR061023.781023.781023.781023.785118.90
FSTF021014.051014.051014.051014.051014.05
USGK78454545454545454522725000.00
XS12141600016000160001600016000.00

Дані за 24.04.2024