Вступительное слово Премьер-министра Украины Владимира Гройсмана на заседании Правительства от 24 июня 2016 года

24.06.2016 21:28 | Fin.Org.UA по данным КМУ


ГРОЙСМАН В.Б. – Шановні колеги, розпочинаємо засідання Уряду! Перше, що я хотів би сказати, це те, що сьогодні, на жаль, сьогодні не найкращий день для об’єднаної Європи, ми знаємо результати референдуму, який відбувся у Великобританії. Беззаперечно ми сприймаємо ці результати з великою повагою до громадян Великобританії. Але я все ж таки вірю в те, що ЄС збереже свою єдність за рахунок єдності європейських народів. Глибоко переконаний, що є цінності європейські, які об’єднують сьогодні країни Європи, набагато вищі, ніж будь-які, можливо, локальні інтереси. Глибоко переконаний в тому, що ситуація вирішиться, ми як українці і далі залишаємось відданими європейським демократичним цінностям.

Я думаю, що сьогодні ще раз потрібно підкреслити, що ми з вами вистраждали наш європейський вибір, платимо за нього надзвичайно високу ціну. І сьогодні наші воїни захищають східні кордони ЄС. Тому глибоко вірю в те, що саме ці цінності і далі будуть нас об’єднувати і переконаний у тому, що Україна і далі буде боротись за єдину сильну Європу і українці в цьому будуть відігравати одну з ключових ролей, беззаперечно будуть надавати нової енергії до євроінтеграційних процесів. Я думаю, що сьогоднішня ситуація, яку ми маємо в світі, непроста. Ще раз підкреслюю те, що Україна має бути сильною, демократичною державою. Сильною демократичною державою ми можемо стати тільки тоді, коли ми побудуємо сильну національну економіку, економіку, яка буде виробляти продукт, блага, які ми будемо інвестувати в якість життя людей. Це одне з найголовніших наших завдань.

Хочу підкреслити, що наші міжнародні візити, делегації, яку я очолював, делегації, яку очолював С.І. Кубів до США і Канади, говорять про те, що ми маємо величезний потенціал у залученні інвестицій, розвитку національної економіки, створення нових робочих місць. І цей потенціал ми маємо з вами, шановні колеги, використовувати. Я думаю, що пошук нових можливостей, залучення нових інвестицій як міжнародних, так і внутрішніх є запорукою того, що ми побудуємо сильну економіку.

Як ви знаєте, цьому питанню багато було приділено часу, зустрічей із бізнесовими колами щодо залучення інвестицій. Найближчим часом ми створимо офіс при Прем’єр-міністрі, який буде супроводжувати інвестиції.

Я дуже хотів би, щоб той, хто інвестує в українську економіку, чи це Сполучені Штати, чи країни Європи, і найголовніший інвестор у нас – український інвестор, відчували себе достатньо комфортно в якісному кліматі. Але нам потрібно для цього багато що зробити. І тут позиція міністрів є дуже важливою. Колеги, кожна ваша інституція може або створювати клімат, або створювати тиск.

Я хочу підкреслити, що жодного тиску від будь-яких контролюючих структур не може бути. Це є неприйнятно. І я би дуже просив, щоб ви цьому питанню приділяли велику увагу.

Також хотів би подякувати урядовій делегації, Степане Івановичу, Вам, і міністрам за підготовку якісного візиту до Канади на бізнес-форум, на якому було дуже багато, сотні, підприємців, підприємств, які зацікавлені Україною. Будемо очікувати якісних позитивних результатів і сигналів.

Хочу підкреслити, що ми очікуємо в наступному місяці підписання зони вільної торгівлі з Канадою. Це буде означати те, що ми маємо нові ринки збуту української продукції. І дуже важливо, щоб ми цим інструментом дуже якісно користувалися, в тому числі й відкриття нових ринків інших країн. І тут нам потрібно посилювати наші торгівельні представництва для того, щоб ми могли на належному рівні в країнах, в яких є попит на українську продукцію, достойно представляти наших українських виробників.

На наступному тижні відбудеться мій візит до Німеччини. І в рамках цієї робочої поїздки там теж буде зустріч з німецьким бізнесом. Я думаю, що теж ми будемо актуалізувати наші двосторонні відносини з точки зору приходу, збільшення інвестицій німецького капіталу в українську економіку.

Хотів би підкреслити, що ми маємо ряд важливих напрямків, які можуть стимулювати нашу власну економіку, в тому числі, я говорив про те, що Україні потрібен капітальний ремонт практично у всіх сферах.

Вчора ми з Віце-прем’єр-міністрами Зубком, Розенком, міністрами були на форумі по енергоефективності. Подивіться, скільки зараз українських виробників виробляють енергоефективної продукції: будівельні матеріали, пристрої обліку, опалювання, пристрої, які опалюють з альтернативної енергетики. Дуже багато напрямків, які нам потрібно сьогодні розвивати. І що було приємно: підходиш до стенду, ставиш питання: де ви це виробляєте? Виробляють в Україні. Це дуже важливо.

Хотів би підкреслити, що внутрішні проекти дають створення саме в Україні робочих місць. Одним з таких важливих проектів є проект ремонту – капітального ремонту і реконструкції українських доріг. Сьогодні одним з перших питань ми почуємо реальний стан справ, що на сьогодні вже зроблено. Також я хотів би підкреслити, що за результатами поїздки в США ми маємо попередню домовленість із Світовим банком, що буде їхня технічна місія щодо стратегії розвитку українських доріг. Ми маємо будувати дороги, які є якісними, які підкреслюють нашу транзитну можливість, дають десятки і сотні тисяч (я не перебільшую) робочих місць в Україні, і в це потрібно інвестувати.

Тому цей рік будемо вважати роком, який дасть нам можливість стабілізувати ситуацію в дорожньому господарстві. Наступний рік – ми маємо з весни розпочати масштабні ремонти. І ми бачимо, що ми можемо розпочати масштабні ремонти і будівництво доріг, в тому числі нових, на декілька мільярдів доларів до того ресурсу, який є сьогодні. Тому дуже важливо, щоб ми зараз провели необхідні підготовчі роботи в тому числі, з одного боку провели ремонти зараз, з іншого – готувалися до наступного сезону.

Хотів би ще одне підкреслити, що мене дуже хвилює, це формула формування ціни на вугілля – так звана формула «Роттердам плюс». Я вважаю, що в цій формулі формування ціни на вугілля є багато невідомих. Я вважаю, що позиція Уряду має бути дуже чіткою з точки зору розібратися в цій формулі, зрозуміти, що там відбувається, і зробити все для того, щоб ця формула була прозора і відповідала реальній ціні вугілля в Україні і формуванню реальної ціни на електроенергію.

Я вчора мав розмову з Президентом на цю тему, ми говорили з ним. Президент теж стурбований цим питанням. Тому сьогодні я хотів би, щоб, Степане Івановичу, Ви, Володимире Євсевійовичу, Ви, як профільний Віце-прем"єр, Мінпаливенерго, Ігоре Степановичу, залучіть, будь ласка, Комісію регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг, нам треба розібратись, як формується ціна на вугілля, чому визначена формула «Роттердам плюс», і який вихід є з цієї ситуації. Робити це потрібно терміново. Я вам даю тиждень на те, щоб ви внесли пропозиції, які розгляне і Президент, і Уряд для того, щоб врегулювати цю проблему.

І на завершення вступного слова. Сьогодні ми розглянемо ще одне важливе питання – ми оголосимо конкурс серед міст – претендентів на Євробачення. Оргкомітет напрацював пропозиції, ми сьогодні розглянемо, якщо буде воля міністрів, а я думаю, вона буде, ми сьогодні ухвалимо це рішення і розпочнемо конкурсний відбір міст. Міста зможуть конкурентно відкрито публічно претендувати на проведення Євробачення в Україні.

Шановні колеги, дякую за вашу увагу.

 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Futures and options
Speculating on the price
Risky but rewards

- Fin.Org.UA

Новини

11:53 - Представники Мінмолодьспорту розповіли про російські гібридні загрози
11:25 - Ситуація в енергосистемі станом на 28 березня
11:20 - Ціни на нафту зросли після переоцінки запасів нафти у США
11:17 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
10:49 - УДП спустило на воду третю великотоннажну SLG-баржу
10:39 - Проект Демографічної стратегії України до 2040 року: Міністерство соціальної політики розпочинає процес публічних консультацій
10:29 - Відновлювальні роботи на енергетичних об'єктах тривають, – Руслан Слободян
10:16 - Удари по російських НПЗ: Росстат зафіксував обвал виробництва бензину
10:04 - ДТЕК інвестуватиме у проєкт систем зберігання електроенергії в Польщі
09:58 - Розвиток навичок проведення багаторівневого діалогу в процесі публічних консультацій для державних службовців
09:37 - Dell за рік звільнила 13 тисяч співробітників
09:30 - Платники єдиного податку (крім І групи) зобов’язані у разі здійснення розрахунків застосовувати РРО/ПРРО
09:29 - До уваги платників!
09:28 - У Німеччині розслідують причетність співробітників Siemens до порушення кримських санкцій
09:28 - Особливості декларування податку на прибуток підприємств банками у разі Отримання у звітному періоді збитків
09:27 - Мальовничі стежки в заповідниках більше не будуть трасами для джиперів: парламентський комітет підтримав урядовий законопроект
09:19 - ПФУ: Фінансування пенсій за березень завершено
09:18 - Порядок заповнення заяви про повернення суми бюджетного відшкодування
09:15 - Чи може платник податків отримати відповідь в Контакт-центрі ДПС на запитання щодо конкретної ситуації, яка стосується виключно даного платника податків в частині податкового законодавства та єдиного внеску?
09:15 - Оперативна інформація щодо наслідків ведення бойових дій російською федерацією та роботи піротехнічних підрозділів ДСНС України
09:07 - Податковий календар на 29 березня 2024 року
09:06 - Понад 5,8 млрд грн спрямували до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини
09:05 - Працюємо разом на ефективний результат
09:00 - Податківці Дніпропетровщини продовжують комунікувати з ТОП-асоціаціями та бізнесом
09:00 - США ввели санкції проти компанії з московія за фінансування програми озброєнь КНДР
08:57 - Безкоштовні кваліфіковані сертифікати відкритих ключів від ДПС у січні – лютому отримали 179,6 тис. користувачів
08:35 - Питання підвищення тарифів на електроенергію наразі не розглядається, – Герман Галущенко
08:35 - EUR/USD. Сильный уровень сопротивления 1.0826 в центре внимания форекс трейдеров...
08:30 - Як оскаржити рішення МСЕК
08:10 - Питання підвищення тарифів на електроенергію наразі не розглядається – Герман Галущенко


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.5684
Канадський долар28.8383
Юань Женьміньбі5.4275
Чеська крона1.676
Данська крона5.6909
Гонконгівський долар5.0143
Форинт0.10739
Індійська рупія0.47047
Рупія0.0024729
Новий ізраїльський шекель10.7184
Єна0.25935
Теньге0.087203
Вона0.029084
Мексиканське песо2.3648
Молдовський лей2.2208
Новозеландський долар23.5207
Норвезька крона3.6331
московський рубль0.42512
Сінгапурський долар29.0982
Ренд2.0728
Шведська крона3.6884
Швейцарський франк43.2662
Єгипетський фунт0.8298
Фунт стерлінгів49.5049
Долар США39.2273
Білоруський рубль14.2583
Азербайджанський манат23.079
Румунський лей8.5371
Турецька ліра1.2156
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.0016
Болгарський лев21.7001
Євро42.442
Злотий9.8329
Алжирський динар0.28321
Така0.3459
Вірменський драм0.094144
Домініканське песо0.65004
Іранський ріал0.00090593
Іракський динар0.029045
Сом0.42551
Ліванський фунт0.000425
Лівійський динар7.8762
Малайзійський ринггіт8.022
Марокканський дирхам3.7715
Пакистанська рупія0.13675
Саудівський ріял10.1456
Донг0.0015437
Бат1.05901
Дирхам ОАЕ10.3594
Туніський динар12.1956
Узбецький сум0.0030447
Новий тайванський долар1.20401
Туркменський новий манат10.8712
Сербський динар0.3516
Сомоні3.4733
Ларі14.3241
Бразильський реал7.6217
Золото85790.11
Срібло960.14
Платина34973.49
Паладій38086.57

Курси валют, встановлені НБУ на 28.03.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
1872071075.071075.071075.071075.07290268.90
2041501004.31004.31004.31004.335150.50
2262861032.051032.051032.051032.051204402.35
2288111122.081122.081122.081122.08224416.00
CRSR061001.481002.31001.481002.2250112.96

Дані за 27.03.2024